Yara İzine Saç Ekimi

Ocak 30, 2018

İnsanlar, gerek kalıtımsal nedenler ile gerek ise sonradan yaşadıkları bir takım kaza ya da rahatsızlıklar sonucunda, kafa bölgelerinde komple ya da parça parça saç eksikliklerine ve saç dökülmelerine maruz kalabilmektedirler. Bu durum ise, özellikle sosyal hayattaki özgüven ve insan psikolojisi üzerinde negatif etki yaratabilmektedir. Bunun sonucunda ise söz konusu durum, büyük problemlere neden olabilmektedir.
Saç dökülmelerinden dolayı saç ekimi işlemlerinin artık sıradanlaştığı günümüzde, zamanında yaşanmış bir kaza ya da hastalık sonucu oluşan yara ve yanık izleri üzerinde saç çıkmaması durumunda da insanlar saç ekim merkezlerine başvurabilmektedirler. Saç mantarı, saçkıran gibi rahatsızlıklar sonucunda da saçların bir kısmı belli bölgelerde dökülebilmektedir. Tüm bu sıkıntılar ise, oldukça basit ama profesyonel bir teknik ile çözülebiliyor.
Yara ve yanık izleri etraflarında oluşan saç eksikliği, FUE yöntemi ile saç ekimi uygulaması yapılarak gideriliyor. Son derece güvenilir ve uygun olan bu yöntem, dünya üzerinde en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir.

FUE Yöntemi

FUE Saç Ekimi, vücudun çeşitli noktalarından alınan canlı saç köklerinin, yara ve yanık izi etraflarında oluşan saçsız alanlara ekilmesi işlemini esas almaktadır. Bu şekilde, tek tek ayıklanan ve ekilen bu saç kökleri, zaman içinde büyüyerek söz konusu alanları kapatır ya da kamufle eder.
FUE yöntemi uygulamalarında, daha çok ense üstündeki dökülmeyen saçların köklerinden saç alımı yapılmaktadır. Çünkü bu bölgedeki kıllar hem dayanıklı, hem de canlıdırlar. Yöntem sırasında hasta lokal olarak uyuşturulur ve hastanın acı çekmesi önlenerek işlemlere başlanır. Asıl işlemlere geçmeden önce, uzman tarafından söz konusu bölgede dolaşım testleri de yapılır. Bu testlerin süresi yaklaşık 2 – 3 saat olabilmekte iken, yöntemin kendisi ise 1 – 2 saat aralığında sürmektedir.

FUE Yönteminden Sonrası

Yara ve yanık izlerine uygulanan FUE yöntemi sonrasında, ilgili alana bir bandaj sarılarak 1 hafta kadar bu bandaj hastanın kafasında bekletilmektedir. Bu süreç içerisinde, operasyonun olduğu alandaki kabuklanmalar da yavaş yavaş ve kendiliğinden dökülecektir. Bandaj ise uzman kontrolünde açılır, ilk yıkama yapılır ve 12 ay sonrasında tam ve net sonuç alınmış olur.

Posted in Blog