Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Mart 20, 2018

Saç dökülmesi son zamanlarda kadınlarda da erkeklerde de rastlanabilen bir unsurdur. Saç dökülmesi dış faktörlere veya hastalıklara bağlı olarak gelişmektedir. Bu sebeple de saç köklerinin eski işlevini devam ettirmesi üzerine bölgesel kayıplar yaşanabilmektedir. Buna bağlı olarak saç ekimi işlemine ilgi gösteren hastalar FUT , FUE, DHI gibi teknikler ile birlikte saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Bu tekniklere bağlı olarak geliştirilen yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de tıraşsız saç ekimi işlemidir. Eski yöntemler kullanılarak bu işlemden önce saçlar tıraşlanarak kökler alınmakta idi. Tıraşsız saç ekimi ile birlikte artık sadece donör bölgesinde oldukça küçük bir alana tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Tıraşsız saç ekimi;

  • Bölgesel Tıraşlama: Bölgesel tıraşlama 1000 ile 1500 greftin elde edilmesi gereken durumlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile donör bölgesinden yaklaşık 10×5 cm civarında bir bölge tıraşlanmaktadır. Bu bölgenin boyutu değişiklik gösterebilmektedir.
  • Tam Traşsız Saç ekimi: Özellikle uzun saçlı kadın veya erkek hastalar için gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu yöntemde FUE Tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntemin kullanılmasında doktorun uygulayacağı analiz önemlidir.

Bununla birlikte diğer bölgelerin tıraş edilmemesi ile birlikte donör bölgesinden alınan kökler kanallara yerleştirilerek saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Büyük bir hassaslıkla yerleştirilen köklerin tutunması ile birlikte saç en doğal görünümüne 1 yıl içerisinde ulaşmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

Tıraşsız saç ekimi saç ektirmiş görüntüsünü kamufle etmede oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinmektedir. Aynı zamanda saç ekimi işlemi sonrasında da saç stilinde herhangi bir değişim meydana gelmemektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadın hastaların da bu yöntem ile birlikte gönül rahatlığıyla saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Sadece bölgesel kayıp yaşayan hastaların ise uzun saçlarından vazgeçmeden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.