Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları ve Dezavantajları

Nisan 14, 2018

Saç dökülmesi günümüzün büyük bir problemi olmaktadır. Bunun başlıca sebepleri arasında ise yaşam koşullarının değişmesi gelmektedir. Fakat kalıcı olarak saçları dökülenler için gelişen tıp sektörü sayesinde saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sayesinde dökülen saçlar, tekrardan gür ve daha sağlıklı bir şekilde çıkmaktadır.

Saç ekiminde saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. Fakat bu erkekler için herhangi bir sorun teşkil etmezken, kadınlar için büyük bir problem olmaktadır. Estetik görüntü açısından saçlarının tıraş edilmeden edilmesini istemektedirler. Fakat gelişen tıp sektörü sayesinde tıraşsız saç ekimi yapmak mümkün olmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde ise FUE tekniği kullanılmaktadır. Saçların tıraş edilmesindeki mantık ise öncelikli olarak, saç ekimi yapacak hekimin kökleri daha rahat görebilmesi için saçlar tıraş edilmektedir.

Tıraşsız saç ekiminin avantajları içerisinde ise birçok seçenek yer almaktadır. Saç ekiminden sonra, ekim yerleri neredeyse hiç görünmemektedir ve bunun sonucunda estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Tıraşsız saç ekimi ile beraber saç ekim yaptıran kişiler daha çabuk bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Bazı erkekler uzun saçı sevmektedirler. Tıraşsız saç ekimi sayesinde saç stillerine operasyon sonrasında hemen devam edebilmektedirler. Kadınlar tıraşsız saç ekimi sayesinde, saçlarının uzamasını beklemeden yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Tıraşsız saç ekiminin  dezavantajları da bulunmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı kökler çok çabuk bir şekilde tespit edilememektedir. Bunun sonucunda da operasyon süresinde uzama meydana gelmektedir. Hastanın ekim sonrasında çok dikkatli olması gerekmektedir. Tıraşsız saç ekiminin ücretlerinde değişiklik gözlenebilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

FUE yöntemi saç ekiminde çok fazla kullanılmaktadır. FUE tekniği ile alınabilecek greft sayısı çok fazla olduğundan dolayı tercih edilmektedir. FUE tekniğinde herhangi bir iz söz konusu olmamaktadır ve başarı oranı çok yüksektir. Saç ekim sonrasında kolay bir şekilde gündelik yaşama dönülebilmektedir ve iyileşme süresi oldukça kısadır.