Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Nisan 5, 2018

Kalıcı olarak saç dökülmesi gerçekleşen bireylerin yaşam standartları fazlasıyla düşmektedir. Bu nedenden dolayı ise büyük ölçüde öz güven kaybı yaşamaktadırlar. Saç ekim işlemi ile kalıcı bir şekilde tekrardan saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç ekim yöntemleri olarak ise FUE ve FUT teknikleri kullanılmaktadır. Birde gelişen tıp sektörü ile FUE yöntemini esas alan DHI yöntemi kullanılmaktadır. Saç ekim işlemi bireylerde bulunan kıl veya saçlar ile gerçekleştirilmektedir. Başkasının kökleri ekilmemektedir. Bunun en başlıca sebebi ise kökler vücuda yabancı geldiğinden dolayı uyum sağlayamayacak ve dökülecektir.

Saç ekim işlemlerinde donör bölge ise ense saçları, göğüs kılları ve sakal seçilmektedir. Saçlarında büyük kayıplar yaşayan veya kökleri ekim işlemi için uygun olmayanlar için göğüs kılları veya sakalları ekilmektedir. Sakallar neredeyse saçlarla bire bir uzadığından dolayı ve daha sağlam olduğundan dolayı ekim işlemlerinde tercih edilmektedir. Sakallar diğer kıllara göre daha kaliteli olduğunda dolayı ekim sonrasında daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır.

Sakaldan saç ekimi de enseden saç ekimi gibi uygulanmaktadır. FUE tekniği ise sakaldan saç ekiminde kullanılmaktadır. Sakaldan alınacak donör bölge öncelikli olarak lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Kıl, folikül ve deri ise özel cerrahi alet ile alınmaktadır. Daha sonrasında ise deri dokusu temizlenerek greftler elde edilmektedir. Ekim yapılacak alana ise saç yönüne göre kanallar açılmaktadır. Açılan kanallara ise ekim işlemi gerçekleşmektedir.

Sakaldan Saç Ekiminin Avantajları

  1. Sakalların vücudumuzda bulunan diğer kıllara göre dökülmesi daha az olmaktadır. Bu nedenden dolayı ekilen saçlar daha sağlıklı olmaktadır.
  2. Sakallar diğer kıllara göre daha kalın olduğundan dolayı ekim sonrasında daha dolgun saçlara kavuşulmaktadır.
  3. Sakal kökleri daha kaliteli olduğundan dolayı ekim işlemi daha başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.