Perkütan Saç Ekimi

Saç ekimi son yıllarda oldukça farkı yöntemler üzerinden gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Gerek genetik nedenler gerekse çevresel faktörler yüzünden artık hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla saç dökülme sorunu görülmektedir. Perkütan Saç Ekimi eski uygulamaların aksine hem işlem sırasında hem de sonrasında memnun edici sonuçlar vermesi sayesinde tercih edilmektedir. Ülkemizde bu tür ekim yöntemleri pek çok farklı merkezde profesyonel şekilde ve uygulanmaktadır. Hatta farkı ülkelerden sadece saç ekimi için ülkemize gelen büyük bir kesim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

perkutan saç ekimi

Perkütan Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim sistemlerinin ne şekilde işlediğinin anlaşılabilmesi için ilk etapta Perkütan Saç Ekimi nedir ne değildir onun bilinmesi gerekmektedir. Öncelikle bu ekim yöntemi sonuçları etkili olan en iyi yöntemlerden biridir. Uzmanlar, işlem sırasında özel bir iğneli cihaz kullanmaktadır. Kullanılan cihaz aracılığı ile enseden temin edilen saç kökleri ekim yapılacak olan bölgeye aktarılmaktadır. Üstelik bireyler bu yöntem aracılığı ile sadece saç ekiminin gerçekleştiğini zannetmektedir. Oysaki yöntem saç ekiminin yanı sıra bıyık, sakal ya da kaş gibi alanlarda da rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanım için bir uzmana danışmak ve onun önerilerine uygun olarak hareket etmek gerekecektir.

Safir Perkütan Saç Ekimi

Safir Perkütan saç ekimi son yılların en çok uygulanan yöntemlerinden biridir. Işlem sırasında klasik olarak ense kökünden saç kökleri temin edilmektedir. Uygulamanın farklı olan yönü temin etme sırasında özel bir sistem kullanılmasından ileri gelmektedir. Düşük devirli olmasına dikkat edilen mikro motorlar saç köklerini herhangi bir acı hissi oluşturmadan almaktadır. Bu alanda uzmanların önerdiği uyuşturucu kremlerin kullanılması da mümkündür. Böylelikle saç köklerinin alımı da ekim bölgesine taşınması da sıkıntılı süreçler olmaktan çıkmaktadır. Saç köklerine greft ismi de verilmektedir. Uygulamanın etkili olmasının nedenlerinden biri mikro motorların oldukça hassas biçimde çalışmasıdır. Böylece saç kökleri alım esnasında herhangi bir zarar görmemektedir. Zarar görmeyen kökler yeni ekilecek olan alanda kısa süre içerisinde etkisini belli etmeye başlamaktadır.

Perkütan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimlerinde farlı yöntemler bulunmasına karşın işlem temeli aslında aynıdır. Buna karşın yöntemlerin uygulanma biçimleri alınan sonuçların farklı olmasına yol açmaktadır. Peki, Perkütan saç ekimi nasıl yapılır? Bu saç ekim sisteminde gerçek safirden temin edilen özel aparatlar kullanılmaktadır. Uçlarında iğne bulunan aparatlar sağlamış olduğu avantaj sayesinde kıl köklerinin toplanması esnasında herhangi bir zarar oluşturmamaktadır. Hasarın minimum olmasının yanı sıra alternatif cihazlarda iki boyutlu işlemler yapılırken bu yöntemle üç boyutlu işlemlerin yapılabilmesi mümkündür. Üstelik teknik iyileşme süresinde de etkin rol oynamaktadır. Zarar seviyesi minimumlarda olduğu için bireylerin saç köklerinin iyileşme süresi olabildiği kadar kısaya çekilmiş durumdadır.

Perkütan Saç Ekim Tekniği

Saç ekimi sırasında tercih edilen yönteme göre farklı iğne uçları kullanılmaktadır. iğne uçlarının boyutları da ekim sırasında izlenen yol haritası da yine yönteme göre değişim göstermektedir. Son zamanların en popüler yöntemlerinden olan Perkütan saç ekim tekniği işlemi minimum zararla sona erdirmektedir. Farklı yöntemler kullanılarak yapılan ekimlerden sonra saç diplerinde ödem oluşma riski bulunmaktadır. Ödemin oluşması halinde ise insanların günlük yaşamları oldukça olumsuz şekilde etkilenmektedir. Oysaki bu yöntem hasar riskini minimuma indirdiği gibi ödem riskini de minimumlara indirmiştir. Özelikle uzmanların tavsiyelerine göre hareket eden kişiler oldukça kısa süre içerisinde iyileşmektedir. Aynı şekilde ekimden sonra uzmanlar tarafından verilen olası losyonlar ve şampuanlar da önerildiği üzere kullanılmak zorundadır.

Perkütan Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirmek insanların günlük yaşamda kendilerine olan güvenlerinin otomatik olarak artmasını sağlamaktadır. Pek çok kişi ekimlerin sadece gençler tarafından yapılan işlemler olduğunu düşünmektedir. Oysaki her yaştan kadın ve erkeğe saç ekimi yapılabilmektedir. Bu alanda bireylerin asıl merak ettikleri konulardan bir diğeri ise Perkütan saç ekimi fiyatlarıdır. Bahsi geçen ekim tekniği rağbet görmeye başladıktan sonra farklı merkezlerde yapılmaya başlanmıştır. Her merkezin ise kendine ait fiyat politikası bulunmaktadır. Aynı şekilde merkezlerin konumları da fiyatları etkilemektedir. Yine de bu işlem için piyasada belli ortalamalar yer almaktadır. Ortalama rakamların çok aşağısında verilen fiyatlar genellikle merkezin belli eksikleri olduğunun göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Perkütan Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekiminden sonra genellikle başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ancak daha önce de bahsedildiği üzere ekimler diğer yöntemlerle iki boyutlu olan kanallara ekilmektedir. Bu da saçın çıkmasından sonra yönünün değişmesine neden olabilmektedir. Oldukça rahatsız edici olan bu görünüm insanların işlemden pişmanlık yaşamasına bile yol açabilmektedir. Perkütan saç ekimi sonuçları diğer yöntemlerden daha iyidir. Çünkü ekim üç boyutlu kanallar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu da saç kökleri ve yönleri üzerinde tam olarak bir hakimiyet sağlanması anlamına gelmektedir. Bireyler uzmanların önerilerine göre hareket etmek kaydı ile uzun zaman beklemek zorunda kalmadan yepyeni bir görünüm elde edebilmektedir. Tabi iyileşme sürecinde de dikkatli olmak gerekmektedir.