Kaş Ekimi

İnsanlar için saç dökülmesi her ne kadar normal bir durum olarak kabul edilse de, kaşların dökülmesi ya da kaş eksikliğinden kaynaklı görüntü bozukluğu pek çok insana garip gelebilmektedir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, kaş dökülmesi görülen veya bir kaza sonucu kaşlarında hasar meydana gelen kişiler, kaş ekimi ile bu sıkıntılarından kurtulabilmektedirler.  Kaş ekimi bu tür sorunlar için kalıcı bir çözüm niteliğine sahiptir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, sakal ekimi ve bıyık ekiminde olduğu gibi, kaş ekimi işlemlerinden de en çok tercih edilen yöntem, FUE yöntemidir. Bu yöntemin içerisinde, vücudun ihtiyaç duymadığı kılların alınarak ilgili bölgeye taşınması işlemi yapılmaktadır.

FUE yönteminin ilk basamağı, lokal anestezi ile hastanın ilgili bölümlerinin uyuşturulması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Genellikle ense bölümünden alınan saç kökleri, mikro motor yardımı ve çok ince punchlar ile tek tek seçilir ve ayrılır. Ardından ise, kaş bölgesinde seyrek olan alana ya da kaşın geneline bu saç kökleri yerleştirilir.

Kaş Ekimi İçin Kıl Kökü Nerelerden Alınabilir?

Kaş ekimi işlemlerinde kullanılan kıl kökleri, genellikle ense bölümünden alınan saç kılları olsa da, genital bölgeler, koltuk altları ve kol üstleri kısımlarındaki kıl kökleri de kullanılabilmektedir. Ancak bu kılların zayıf olması ve farklı açılarda çıkması, kaş ekimi sırasında neden ense kıllarına yönelindiğini açıklamaktadır.

Kaş Ekimi Operasyon Süresi Ve Detaylar

Kaş ekimi işlemi, ortalama olarak 1 – 2 saatlik bir operasyonu teşkil etmektedir. Operasyon sonrasında herhangi bir ilaç kullanılmasına gerek kalmaz iken, ense bölümünden alınan saç köklerinin uzama eğiliminde olması nedeni ile ilk zamanlar kaşın uzadığı görülebilir ve makasla bu uzunluk düzeltilebilmektedir.

Kaş Ekimi Ne Zaman Tam Başarıya Ulaşılır?

Kaş ekimi operasyonunun bitmesinin ardından, kaşın istenen forma gelebilmesi için 4 ya da 6 gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Gerek tam bir kaş uygulaması, gerek ise yalnızca belli noktalara yapılan uygulamaların ortak özellikleri, uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen tüm kaş ekimi işlemlerinin kesinlikle tam başarıya ulaşmasıdır. Bu sayede hastalar, istedikleri görüntüyü elde etmektedirler.