Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi Yapılır Mı?

Mayıs 24, 2018

Günümüzde saç dökülmesi denildiği zaman akla öncelikli olarak erkekler gelmektedir. Fakat günümüzün büyük sorunu saç dökülmesi erkeklerde olabileceği gibi kadınlarda da çok fazla görülmektedir. Kadınlar ise saç dökülmesine karşı çeşitli kozmetik veya doğal ürünlerden destek alabilmektedirler. Fakat bu hiçbir zaman tamamen kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Kadınlar da saç ekimini kolay bir şekilde yaptırabilmektedirler. Akıllarda ise bu durumda birçok soru yer almaktadır. Kadınların tıraşsız saç ekimi yaptırıp yaptıramayacağı büyük bir merak konusu olmaktadır. Hiçbir kadın özenle uzattığı saçlarının tıraş olmasını istememektedir ve bu nedenden dolayı da saç ekimine pek sıcak bakmamaktadırlar.

Kadınlarda tıraşsız saç ekimi ise saçların hiçbir şekilde tıraş edilmemesi anlamına gelmemektedir. Tıraşsız saç ekimi dahilinde kadınların ekim yapılacak bölgesi tıraş edilmemektedir. Donör olan bölge sadece tıraş işleminden geçmektedir. Fakat kadınların saçlarının uzun olması nedeni ile donör bölge oldukça kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Bu sayede saç ekim işlemi oldukça kolay ve estetik görüntü hiçbir şekilde bozulmadan gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi sayesinde daha gür ve daha dolgun saçlara oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekiminde Kadınlarda Hangi Yöntem Uygulanmaktadır?

Gelişen tıp sayesinde saç ekimi artık oldukça kolay bir hale gelmektedir. Bu nedenden dolayı da sorunsuz bir şekilde saç ekim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Saç ekimine ise FUT ve FUE teknikleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler dahilinde kadınlara saç ekimi yapılmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde ise FUE tekniği kullanılmaktadır. Bunun yanında FUE tekniğini esas alarak geliştirilen DHI saç ekim yöntemi de tıraşsız ekimlerde çok fazla kullanılmaktadır. Kadınlar artık saçlarının boylarını kısaltmadan, görünmeyen yerlerden donör alınarak saç ekim işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Saç ekimi artık oldukça kolay bir duruma gelmektedir.