Kadınlar ve Saç Ekimi

Şubat 8, 2018

Görsellik ve beğenilme kavramları, insan hayatında oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. İmajın ve dış görünüşün birçok kriterden önce geldiği insan değerlendirmelerinde, psikolojik faktörlerden en önemlilerinden birini de yine bu alandaki yansımalar oluşturmaktadır. Dış görünüşün tamamlayıcısı ve önemli unsurlarından biri de, saç şekillerimiz ve tarzlarımızdır.
Saç konusu, erkeklerde ne kadar hassas bir duruma tekabül ediyor ise, kadınlarda da en az bu oranda önemsenmektedir. Özellikle toplumdaki kadın figürünün saç uzunluğu ile paralel olarak düşünülebildiği coğrafyalarda, kadınların özgüvenleri açısından uzun, sık ve sağlıklı saçlara ihtiyaç duydukları gerçeği yansıtan bir ifade olmaktadır.
Stres, üzüntü ya da genetik nedenleri ile incelme, dökülme ya da seyrekleşme görülen kadın saçlarında, uygulanan çeşitli yöntemler ile istenilen görüntünün elde edilmesi mümkündür. Tıpkı erkeklere uygulanan FUE yöntemi gibi, kadınlarda da aynı yöntem ile saç ekimi gerçekleştirmek ve uygun sonuçları almak olağandır.

FUE Yöntemi Nedir?

FUE yöntemi, sağlam ve canlı saç köklerinin uygun yerlerden alınarak olması gereken yerlere taşınması ve ekilmesi prensibine dayanmaktadır. Lokal anestezi ile belli yerleri uyuşturulan hastanın daha çok ense üzerinden alınan canlı saç kökleri, sıklaştırılmak ya da düzelttirilmek istenilen alanlara taşınır ve bu noktalara saç ekimi işlemi yapılır. Bu sayede hasta, uygun davranıldığı ve doğru yapıldığı takdirde, tüm bu işlemler sonucunda sağlıklı ve yeni saçlara kavuşabilmektedir.

Kadınlar Da Yaptırabilir Mi?

Kadınlar da gerekli gördükleri takdirde bir saç ekimi merkezine giderek saç ektirme işlemini yaptırabilmektedirler. Saç ekimi sırasında operasyonu yapan uzmanın saçları doğru açılar ile ilgili bölgelere yerleştirmesi ise estetik açıdan hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle doğru uzman ve doğru ekip seçimi çok önemlidir.

İşlem Sonrası Dönem Ve Sonuç

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılırken, bu işlemleri yapan ekibin profesyonel olması ve tecrübelerini kullanması çok önemlidir. İşlem sonrasında ilk yıkama da bu ekip tarafından yapılmakta, çeşitli aralıklar ile kontrollerin sağlanması da aynı ekibe bırakılmaktadır. Aradan 1 yıl gibi bir sürenin geçmesinin ardından ise artık saçlar olması gereken haline dönüşmüş olmaktadır.

Posted in Blog