Etiket: Traşsız Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Temmuz 19, 2018

Traşsız Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Traşsız saç ekimi tekniği sayesinde; saç ekiminde yeni bir dönem başlamış durumda. Avantajları da dezavantajları da olsa bu daha çok doktorla alakalı bir durum! Yani saç ekimi yapan doktorlar rahat saç ekimini yapabilmesi için traşlı saçlar paha biçilmezdir. Rahat çalışma alanı olur ve daha hızlı işlemi gerçekleştirebilir. Bu yüzden tek tek alınıp tek tek ekilen yeni saçlar traşsız yöntemde doktora zahmet verir. Bu durum ise doktorların bu işlemden kaçındığı anlamına gelmez. Bilhassa kadın hastaların tamamen saçlarını kestirerek saç ekimini yaptırmasında büyük sıkıntılar yaşaması gibi nedenlerle bu ekim en doğru tekniktir. Dikkat edilmesi gereken en önemli etken; uzman ve tecrübeli traşsız saç ekimi yapan doktor seçimi!

Traşsız Saç Ekiminin Avantajları

Traşsız bir şekilde saç ekimi yaptıran hastalar işlem sonucunda saç ekimi yaptırdığı daha az belirgin olur. Diğer yöntemlere kıyasla saçlarının varlığında yeni saçların olması bu işlemin anlaşılmasına ve yeni saçların daha iyi bir görüntü de uzamasına sebep olur. Bu aynı zamanda saç stilleri ile de doğrudan alaka kuracaktır. Yani stili bozulmadan birey saç ekimini böylece yaptırabilir. En önemli avantajlarından bir tanesi de gündelik yaşama dönüş hızı. Kişi daha çabuk işine dönebilecektir.
Kadınlar açısından traşsız saç ekimi daha da önemlidir. Erkekler saçlarını 1 numaraya vurdursa da çok şey kaybetmezler. Günlük hayatta daha az sıkıntı yaşarlar. Kadınlar ise oldukça zor anlar yaşarlar. Bu yüzden kadınların en çok tercih ettiği bir saç ekimi yöntemidir.

Traşsız Saç Ekimi Dezavantajları

En büyük dezavantajı doktor tarafından daha zor uygulanabilen bir yöntem olmasına bağlı; işlemin daha uzun sürmesidir. Sancı bakımından hızlı olsa da seanslar doktorla birlikte sizi de yorabilir. Normale oranla iki kat daha fazla sürebilir. Hijyenik olarak da traşlı saç ekimine oranla daha çok dikkat gerekir. Yine önemli dezavantajı da maliyetinin doktorun emeğine bağlı artmasıdır. Ameliyat sonrası da dikkat diğerine oranla daha yüksek olmalıdır. Karar sizin…