Etiket: Traşsız Saç Ekimi Yorumları

Ağustos 10, 2018

Traşsız saç ekimi artık hayal olmaktan çıkmış durumda. Her ne kadar isim olarak bu teknik daha cazip gelse de, bazı durumlarda yine de traş olmak daha faydalı olacaktır. Saç ekiminin yapılmasında kullanılan tekniklerin gelişmesi ile birlikte; önceleri traş şartı ile yapılan operasyonlar artık traşsız olarak yapılabilmesi mümkün.

Traşsız Saç Ekimi Hakkında Yorumlar

Saç ekimi yaptıran kişilerin aradığı öncelikler arasında olan bu teknik ile birlikte saç ekimi işlemleri sırasında oluşan sıkıntılarının önüne de geçilmiş oluyor. Sözgelimi bir kadın ve ya saçlarının stilini değiştirmeyen bir erkek; bu işlemi yaptırmayı düşündüğü an saçlarını 1 numaraya ve ya 3 numaraya vurmak zorunda kalsa, birçok manevi sıkıntılar ve sosyal çevrede rahatsızlıklar yaşayacaktı. Bu teknik sayesinde stilini bozmak istemeyen kişiler artık daha rahat bu operasyonu tamamlamış olacak.
Traşsız saç ekimi sadece ekim işlemlerine traş olmadan gelmeyi kapsamaz, ayrıca bu işlemlerin sonuçları da daha hızlı olacaktır. Tek sıkıntısını doktor yaşar ve tek tek hücreleri alıp, ekme durumlarında normalinden fazla efor harcar. Bu sebeple bu işlemlerin kesinlikle tecrübeli klinik ve doktorlar tarafından yapılması önem arz eder.
Diğer yandan traşsız olarak saç ekimi yaptıranların yorumları hep önemli yönde. Fue tekniği ile daha çok yapılan bu işlem sayesinde kişiler daha çabuk yeni saçlarına adapte olduklarını söylüyorlar. Fue tekniği aynı zamanda 3 numaralı traşla da yapılabilmektedir. Bu yüzden kişi traşlı ve ya traşsız olarak bu işleme hazırlanmayı kendi değerlendirecektir. Fue tekniğinin traşsız olarak yapılması mali açıdan da ek ücretlere neden olur. Bunun sebebi ameliyatın daha uzun sürmesi yani doktorun daha çok zaman harcamasıdır. Ne olursa olsun mevcut saçlarını kaybetmek istemeyenler için en önemli saç ekim yöntemi olduğu unutulmamalıdır.

Temmuz 18, 2018

Traşsız Saç Ekimi Yorumları

Saç ekiminde en çok konuşulan konuların arasında yer alan; traşsız saç ekimi, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından da en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Saç ekimi yaptıran kişilerin yorumları ve uzman yorumları da bu konuda oldukça önem arz etmektedir.

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Traşsız saç ekimi yakın zaman da uygulanmaya başlanmış bir yöntem olup, kişinin günlük hayatına daha çabuk dönmesini sağlayan fue ve fut yöntemleri ile yapılabilen, sonuçları traşlı saç ekiminde olduğu gibi yüksek verimli olan sancısız bir saç ekme yöntemidir. Avantajları olduğu gibi tabi ki dezavantajları da vardır. Bunun birincil sebebi ise traşsız olarak yapılan ekimlerin; başta doktor açısından daha rahat ve hızlı gerçekleştirilebilmesidir. Traş olmayan saçlarda uzman doktor tercihi çok önemlidir. Bu uygulama hassas ve oldukça dikkat gerektiren bir işlem olacaktır. Saç ekimileri traşlı veya traşsız; punch ve ya micromotor adlı cihazlarla yapılır. Saç kökleri tek tek alınır ve yeni yerlerine ekilir.

Traşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?


Saç ekimi yapan doktor her zaman traşlı saç ekimi işlemini yapmak ister. Bu doktor için bir avantaj olmasa da, hastalar için bir takım kolaylıkları beraberinde getirir. Sonuçları hızlı olacağından, saç ektiren kişilerin saç ektirdiği diğer yöntemlere nazarla daha az belli olmaktadır. Saç stillerinin korunması sağlanarak, hastaların mevcut stillerinin devamı sağlanır. Estetik olarak harika sonuçlar verir. Hastaların bu işlemi yaptırmada ki en büyük sebebi olan günlük işe dönme hızı önemli avantajlarındandır. Kadınlar açısından ayrı bir öneme sahiptir. Kısa saçlı olmak zorunda kalmayan kadınlar, bu işlemi uzun saçlarıyla yaptırabilmesi de önemli avantajları arasında yer alır.