Etiket: Traşsız Saç Ekimi uzman yorumları

Temmuz 18, 2018

Traşsız Saç Ekimi Yorumları

Saç ekiminde en çok konuşulan konuların arasında yer alan; traşsız saç ekimi, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından da en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Saç ekimi yaptıran kişilerin yorumları ve uzman yorumları da bu konuda oldukça önem arz etmektedir.

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Traşsız saç ekimi yakın zaman da uygulanmaya başlanmış bir yöntem olup, kişinin günlük hayatına daha çabuk dönmesini sağlayan fue ve fut yöntemleri ile yapılabilen, sonuçları traşlı saç ekiminde olduğu gibi yüksek verimli olan sancısız bir saç ekme yöntemidir. Avantajları olduğu gibi tabi ki dezavantajları da vardır. Bunun birincil sebebi ise traşsız olarak yapılan ekimlerin; başta doktor açısından daha rahat ve hızlı gerçekleştirilebilmesidir. Traş olmayan saçlarda uzman doktor tercihi çok önemlidir. Bu uygulama hassas ve oldukça dikkat gerektiren bir işlem olacaktır. Saç ekimileri traşlı veya traşsız; punch ve ya micromotor adlı cihazlarla yapılır. Saç kökleri tek tek alınır ve yeni yerlerine ekilir.

Traşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?


Saç ekimi yapan doktor her zaman traşlı saç ekimi işlemini yapmak ister. Bu doktor için bir avantaj olmasa da, hastalar için bir takım kolaylıkları beraberinde getirir. Sonuçları hızlı olacağından, saç ektiren kişilerin saç ektirdiği diğer yöntemlere nazarla daha az belli olmaktadır. Saç stillerinin korunması sağlanarak, hastaların mevcut stillerinin devamı sağlanır. Estetik olarak harika sonuçlar verir. Hastaların bu işlemi yaptırmada ki en büyük sebebi olan günlük işe dönme hızı önemli avantajlarındandır. Kadınlar açısından ayrı bir öneme sahiptir. Kısa saçlı olmak zorunda kalmayan kadınlar, bu işlemi uzun saçlarıyla yaptırabilmesi de önemli avantajları arasında yer alır.