Etiket: traşsız olarak saç ekimi

Ağustos 10, 2018

Traşsız saç ekimi artık hayal olmaktan çıkmış durumda. Her ne kadar isim olarak bu teknik daha cazip gelse de, bazı durumlarda yine de traş olmak daha faydalı olacaktır. Saç ekiminin yapılmasında kullanılan tekniklerin gelişmesi ile birlikte; önceleri traş şartı ile yapılan operasyonlar artık traşsız olarak yapılabilmesi mümkün.

Traşsız Saç Ekimi Hakkında Yorumlar

Saç ekimi yaptıran kişilerin aradığı öncelikler arasında olan bu teknik ile birlikte saç ekimi işlemleri sırasında oluşan sıkıntılarının önüne de geçilmiş oluyor. Sözgelimi bir kadın ve ya saçlarının stilini değiştirmeyen bir erkek; bu işlemi yaptırmayı düşündüğü an saçlarını 1 numaraya ve ya 3 numaraya vurmak zorunda kalsa, birçok manevi sıkıntılar ve sosyal çevrede rahatsızlıklar yaşayacaktı. Bu teknik sayesinde stilini bozmak istemeyen kişiler artık daha rahat bu operasyonu tamamlamış olacak.
Traşsız saç ekimi sadece ekim işlemlerine traş olmadan gelmeyi kapsamaz, ayrıca bu işlemlerin sonuçları da daha hızlı olacaktır. Tek sıkıntısını doktor yaşar ve tek tek hücreleri alıp, ekme durumlarında normalinden fazla efor harcar. Bu sebeple bu işlemlerin kesinlikle tecrübeli klinik ve doktorlar tarafından yapılması önem arz eder.
Diğer yandan traşsız olarak saç ekimi yaptıranların yorumları hep önemli yönde. Fue tekniği ile daha çok yapılan bu işlem sayesinde kişiler daha çabuk yeni saçlarına adapte olduklarını söylüyorlar. Fue tekniği aynı zamanda 3 numaralı traşla da yapılabilmektedir. Bu yüzden kişi traşlı ve ya traşsız olarak bu işleme hazırlanmayı kendi değerlendirecektir. Fue tekniğinin traşsız olarak yapılması mali açıdan da ek ücretlere neden olur. Bunun sebebi ameliyatın daha uzun sürmesi yani doktorun daha çok zaman harcamasıdır. Ne olursa olsun mevcut saçlarını kaybetmek istemeyenler için en önemli saç ekim yöntemi olduğu unutulmamalıdır.