Etiket: tıraşsız saç ekimi

Mayıs 24, 2018

Günümüzde saç dökülmesi denildiği zaman akla öncelikli olarak erkekler gelmektedir. Fakat günümüzün büyük sorunu saç dökülmesi erkeklerde olabileceği gibi kadınlarda da çok fazla görülmektedir. Kadınlar ise saç dökülmesine karşı çeşitli kozmetik veya doğal ürünlerden destek alabilmektedirler. Fakat bu hiçbir zaman tamamen kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Kadınlar da saç ekimini kolay bir şekilde yaptırabilmektedirler. Akıllarda ise bu durumda birçok soru yer almaktadır. Kadınların tıraşsız saç ekimi yaptırıp yaptıramayacağı büyük bir merak konusu olmaktadır. Hiçbir kadın özenle uzattığı saçlarının tıraş olmasını istememektedir ve bu nedenden dolayı da saç ekimine pek sıcak bakmamaktadırlar.

Kadınlarda tıraşsız saç ekimi ise saçların hiçbir şekilde tıraş edilmemesi anlamına gelmemektedir. Tıraşsız saç ekimi dahilinde kadınların ekim yapılacak bölgesi tıraş edilmemektedir. Donör olan bölge sadece tıraş işleminden geçmektedir. Fakat kadınların saçlarının uzun olması nedeni ile donör bölge oldukça kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Bu sayede saç ekim işlemi oldukça kolay ve estetik görüntü hiçbir şekilde bozulmadan gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi sayesinde daha gür ve daha dolgun saçlara oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekiminde Kadınlarda Hangi Yöntem Uygulanmaktadır?

Gelişen tıp sayesinde saç ekimi artık oldukça kolay bir hale gelmektedir. Bu nedenden dolayı da sorunsuz bir şekilde saç ekim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Saç ekimine ise FUT ve FUE teknikleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler dahilinde kadınlara saç ekimi yapılmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde ise FUE tekniği kullanılmaktadır. Bunun yanında FUE tekniğini esas alarak geliştirilen DHI saç ekim yöntemi de tıraşsız ekimlerde çok fazla kullanılmaktadır. Kadınlar artık saçlarının boylarını kısaltmadan, görünmeyen yerlerden donör alınarak saç ekim işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Saç ekimi artık oldukça kolay bir duruma gelmektedir.

Nisan 14, 2018

Saç dökülmesi günümüzün büyük bir problemi olmaktadır. Bunun başlıca sebepleri arasında ise yaşam koşullarının değişmesi gelmektedir. Fakat kalıcı olarak saçları dökülenler için gelişen tıp sektörü sayesinde saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sayesinde dökülen saçlar, tekrardan gür ve daha sağlıklı bir şekilde çıkmaktadır.

Saç ekiminde saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. Fakat bu erkekler için herhangi bir sorun teşkil etmezken, kadınlar için büyük bir problem olmaktadır. Estetik görüntü açısından saçlarının tıraş edilmeden edilmesini istemektedirler. Fakat gelişen tıp sektörü sayesinde tıraşsız saç ekimi yapmak mümkün olmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde ise FUE tekniği kullanılmaktadır. Saçların tıraş edilmesindeki mantık ise öncelikli olarak, saç ekimi yapacak hekimin kökleri daha rahat görebilmesi için saçlar tıraş edilmektedir.

Tıraşsız saç ekiminin avantajları içerisinde ise birçok seçenek yer almaktadır. Saç ekiminden sonra, ekim yerleri neredeyse hiç görünmemektedir ve bunun sonucunda estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Tıraşsız saç ekimi ile beraber saç ekim yaptıran kişiler daha çabuk bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Bazı erkekler uzun saçı sevmektedirler. Tıraşsız saç ekimi sayesinde saç stillerine operasyon sonrasında hemen devam edebilmektedirler. Kadınlar tıraşsız saç ekimi sayesinde, saçlarının uzamasını beklemeden yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Tıraşsız saç ekiminin  dezavantajları da bulunmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı kökler çok çabuk bir şekilde tespit edilememektedir. Bunun sonucunda da operasyon süresinde uzama meydana gelmektedir. Hastanın ekim sonrasında çok dikkatli olması gerekmektedir. Tıraşsız saç ekiminin ücretlerinde değişiklik gözlenebilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

FUE yöntemi saç ekiminde çok fazla kullanılmaktadır. FUE tekniği ile alınabilecek greft sayısı çok fazla olduğundan dolayı tercih edilmektedir. FUE tekniğinde herhangi bir iz söz konusu olmamaktadır ve başarı oranı çok yüksektir. Saç ekim sonrasında kolay bir şekilde gündelik yaşama dönülebilmektedir ve iyileşme süresi oldukça kısadır.

Mart 20, 2018

Saç dökülmesi son zamanlarda kadınlarda da erkeklerde de rastlanabilen bir unsurdur. Saç dökülmesi dış faktörlere veya hastalıklara bağlı olarak gelişmektedir. Bu sebeple de saç köklerinin eski işlevini devam ettirmesi üzerine bölgesel kayıplar yaşanabilmektedir. Buna bağlı olarak saç ekimi işlemine ilgi gösteren hastalar FUT , FUE, DHI gibi teknikler ile birlikte saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Bu tekniklere bağlı olarak geliştirilen yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de tıraşsız saç ekimi işlemidir. Eski yöntemler kullanılarak bu işlemden önce saçlar tıraşlanarak kökler alınmakta idi. Tıraşsız saç ekimi ile birlikte artık sadece donör bölgesinde oldukça küçük bir alana tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Tıraşsız saç ekimi;

  • Bölgesel Tıraşlama: Bölgesel tıraşlama 1000 ile 1500 greftin elde edilmesi gereken durumlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile donör bölgesinden yaklaşık 10×5 cm civarında bir bölge tıraşlanmaktadır. Bu bölgenin boyutu değişiklik gösterebilmektedir.
  • Tam Traşsız Saç ekimi: Özellikle uzun saçlı kadın veya erkek hastalar için gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu yöntemde FUE Tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntemin kullanılmasında doktorun uygulayacağı analiz önemlidir.

Bununla birlikte diğer bölgelerin tıraş edilmemesi ile birlikte donör bölgesinden alınan kökler kanallara yerleştirilerek saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Büyük bir hassaslıkla yerleştirilen köklerin tutunması ile birlikte saç en doğal görünümüne 1 yıl içerisinde ulaşmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

Tıraşsız saç ekimi saç ektirmiş görüntüsünü kamufle etmede oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinmektedir. Aynı zamanda saç ekimi işlemi sonrasında da saç stilinde herhangi bir değişim meydana gelmemektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadın hastaların da bu yöntem ile birlikte gönül rahatlığıyla saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Sadece bölgesel kayıp yaşayan hastaların ise uzun saçlarından vazgeçmeden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.