Etiket: Tıraşsız Fue Tekniği Nedir Nasıl Yapılır?

Temmuz 17, 2018

Tıraşsız Fue Tekniği Nedir Nasıl Yapılır?

Fue teknikleri ile saç ekimi teknikleri çığır atlamış ve bu yöntem sayesinde saç ekimi sonuçları mükemmel hale gelmişti. Sonralarda bu tekniğin sorunları ve sancıları ile tekniğin geliştirilmesi çalışmaları hız kazandı. Şimdilerde adı daha çok duyulan tıraşsız fue tekniği ile saç ekimi oldukça popüler.
Fue tekniği ile benzer özellikle de olan bu tekniğin en önemli özelliği ise traşsız olarak işlemin gerçekleştirilmesidir. Bu sayede kişiler günlük hayatına daha çabuk dönebilmekte aynı zamanda iyileşme süreci de daha hızlı seyretmektedir.

Fue Tekniği ve Traşsız Fue Tekniği Nedir?

Fue tekniği ile traşsız fue tekniğinde saç köklerinin alınması benzer yöntemlerle sağlanır. Punch ve mikromotor alet ve sistemleri ile saçların gür çıkan bölgelerden tek tek alınarak, sorunlu bölgelere yine tek tek ekilme yöntemine genel olarak fue tekniği denir. Fue tekniğinde bu işlemlerin gerçekleşmesi için traş olmak birinci düstur olarak öne sürülmekte kişiler 1 numara traş olduğu taktirde işlemleri yapılabilmekteydi.
Traşsız fue tekniği yukarıda anlatılan işlemlerin de konusuna girmektedir. Fue tekniğinden ayrılan özelliği ise traşsız olarak bu işlemlerin rahat bir şekilde yapılabilmesidir. Sadece traşsız olarak bu işlemin yapılması tek fark değil elbette. Aynı zamanda bu işlem sayesinde kişinin günlük hayatını dönüşümü de sağlanmış oluyor.
Fue teknikleri sayesinde ekim yapılan saç bölgelerinde verim ise gerçekten kusursuz seyretmekte. Yeni köklerin büyüme süreci sonrası saçlarınız artık daha gür ve canlı olacak, saçsız bir insan gözüyle size kimse bakmayacak.
Traşsız saç ekimi saçların ayrılması ile birkaç bez ve benzeri alet yardımı ile köklere ulaşılması sonucu yapılabiliyor. Bazı durumda çok uzun saçların olması sorun oluşturma ihtimalinin olduğu saçların biraz kısaltılması gerekebileceği de unutulmamalıdır. Saçlı olarak bu uygulamanın yapılması doktorlar için daha zordur. Bu yüzden traşlı olarak bu işlem daha rahat yapılabilmektedir.