Etiket: sakal ektirme sonrası yaşananlar

Temmuz 29, 2018
Sakal Ekimi Nedir

Sakal ekimi erkelerde oldukça büyük bir öneme sahip olan estetik işlemdir. Bu işlemin kesin sonuçlarla gerçekleştirildiği fue teknikleri sayesinde kişiler sakalsız yüzden kurtulmaları artık tercihe bağlı. Peki sakal ekimi nedir ve sonrası süreçte neler yaşanır.

Sakal Ekimi Nedir?

Seyrek çıkan sakallar ve ya hiç çıkmayan köselik durumları gibi sakal eksikliğini hisseden kişilere uygulanan cerrahi bir estetik işlemlerine sakal ekimi denir. Kesinlik sağlayan sonuçları ile kişileri memnun eder. Saç ekimi gibi bıyık ekimi gibi yine fue fut gibi teknikleri ile oldukça dikkat çeker ve tek tek olmayan bölgelere köklerin ekilmesi sağlanır. Bazen sık yerlerden alınır bazen farklı bölgelerden alınan tüylerden de destek sağlanabilir.

Sakal Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır?

Sakal ekimi işlemlerinde ilk gün yüze su vurulmaz duş alınmaz. İşlem ile birlikte cilt üzerinde kızarıklık pembelik gibi durumlar son derece normaldir. Yine sivilce çıkmasına neden olabilir. Bu olumsuz görünümler 14 güne kadar devam edebilir. Yeni sakal görünümleri ise 48 saatin ardında yaşanır. Aslında ilk ekimden sonra yaşanmaya başlasa da bu uzama süreci ile alakalıdır. Bu uzama ile birlikte gözükmeye ve yüzde belirmeye başlar. Sivilceler ise normal boyutlarda olduğu taktirde sıkıntı çıkartmaz ve normal kabul edilir. Ne zaman ki nohut boyuna geldi bu sıkıntı çıkartacağından doktora müracaat gerekir. Bu müracaat ise sivilcenin etkilerinin ağrısını azaltacaktır.
Günlük hayat etkisini göre yaşananlar günden güne hızlıca geçecektir. İlk gün sırt üstü yatmak gibi kısa süreli sıkıntılar da ertesi gün tekrarlanmayacaktır. Yüz bölgesi bir müddet iyi korunmalı ve olumsuz etkilerden uzak tutulmalıdır. Yüz bölgesinde bandaj sarık ve havlu kullanılmamalıdır. Havlu yerine kağıt peçete türü kullan at ürünler tercih edilmelidir.