Etiket: saç yıkama

Mayıs 20, 2018

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin akıllarında birçok soru yer almakta ve başarılı bir saç ekimi için neler gerektiğini merak etmektedirler. Saç ekimi işleminden sonra nasıl bir bakım yapılması gerektiği de merak edilen bir diğer konu olmaktadır. Bunun yanında ekim yaptıracaklar ve ekim yapanlar saç ekimi sonrası saç kesimi konusunu çok fazla merak etmektedirler.

Saç ekiminden sonra ekim yapılan alanlarda çeşitli kabuklanmalar meydana gelmekte ve bu kabuklanmalar ise saç yıkama işlemi ile giderilmektedir. Oluşan bu kabuklanmalar nedeni ile ve köklerin saç derisine sağlam bir şekilde tutunması için iyileşmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı saç kesimi yaptırmak isteyenlerin iyileşme sürecine kadar saç kestirmemesi gerekmektedir. Saç ekimi yaptıranların 4 veya 6 ay sonra saç kestirmeleri mümkün olmaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım

Sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak amacı ile ekimden sonra bakım oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Yapılan bakım sayesinde saçların deriye tutunma şansı daha fazla artmakta ve bunun sonucunda da ekim işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Saç ekiminden sonra ekim yerlerinde çeşitli kabuklanmalar ve kaşıntılar meydana gelmektedir. Bu durum ise oldukça normal bir durum olmaktadır. Saç ekiminden sonra oluşan bu kabuklanmalar ise saç yıkama işlemi dahilinde giderilmektedir. Yıkama işlemi ise saç ekiminden 48 saat sonra gerçekleştirilmekte ve 15 gün boyunca büyük bir titizlik ile tekrarlanmalıdır. Bunun yanında ekim sonrasında ekim yapılan yerler darbelerden korunmalıdır. Ayrıca doktorun uygun gördüğü ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bunun yanında ekim yaptıran kişiler özel boyunlu yastık kullanmalıdırlar. Bu sayede uyurken ekim yapılan yerlerin darbe alması engellenmektedir. Ayrıca sigara ve kafein tüketimi de azaltılmalıdır. Bu sayede saçlar daha çabuk iyileşmekte ve bireyler istedikleri saçlara daha çabuk kavuşabileceklerdir.