Etiket: Saç Tedavisinde Prp ve Saç Mezoterapisi

Temmuz 25, 2018
Prp

Öncelikle Prp tedavisi ile başlayalım. Prp tedavisi saç ekimi yanı sıra bir çok alanda kullanılan kişinin kendi kanının alınıp enjeksiyon yardımı ile vücuda geri verilmesi ile sağlanan tedavi yöntemidir. Oldukça zararsızdır ve hücreleri yenilemesi kapsamında etkileri çok fazladır. Vücuttan alınan az miktarda kan alınarak gerçekleştirilen bu işlem kan plazmasının ayrılıştırıp vücuda verilmesi ile sona ermektedir. Ciltte tazelik sağlar, yenilenir ve hücreler canlanır. Ayrıca yara tedavilerinde de bu yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntem ile birlikte yaralarda ki iyileşmeler hızla gözlemlenir. Bunun yanı sıra ortopedi ve saç tedavisi yöntemlerinde de son zamanlarda etkili tedavileri geliştirilmiştir. Prp doğal bir tedavi yöntemi olup zararlı her hangi bir maddenin vücuda girmesi söz konusu değildir.

Prp Tedavisi ve Etkileri Nelerdir?


Günden güne yıpranan cilt üzerinde ve saç derilerinde ki etkileri de mükemmel olabilmektedir. Kişiler bu işlem ile birlikte kendilerinde ki etkiyi hemen fark ederler. Yıpranan, yaşlanan cilt üzerinde ki kan dolaşımı artar hücreler yenilenir ve böylece bir çok sıkıntı bu yenilenme ile birlikte yok olur. Doğrudan saç çıkarmasa bile mevcut saçların dökülmesinde, saçları güçlendirme de etkisi şüphe uyarmaz. Normal saçlarında artmasına ayrıca sebep olacaktır.
Prp işlemleri ayrıca lazer estetikleri sonrası oldukça tavsiye edilir. Lazer ile işlem gören cildin üzerinde uygulandığı taktirde hızla düzelme ve cilt üzerinde ki lekelerde kaybolma hemen gözlenmektedir.

Prp Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu tedaviye kan alınıp ayrıştırma işlemlerinin hemen ardından başlanır. Sterilize edilmiş ortam ve uzman kadro çok önem arz eder. Kanın beklemesi saklanması durumları oldukça dikkat gerektirir. Saç mezoterapisi ve prp işlemleri birlikte ele alınır ve sonuçlandırılır. 15 günde 4 kez yapılan seansların ardından bu işlemi yılda bir kez yinelemek hücrelerin ve cildin canlı kalmasını sağlayacaktır.