Etiket: Saç Klonlamason durum nedir

Temmuz 27, 2018
Saç Klonlama

Saç klonlama 2018 çalışmaları yıl sonlarında da dikkat çekmeyi başardı. Çığır açacak uygulama için henüz net sonuçlar için konuşmak erken olsa da; geleceğe dönük ümit veriyor. Uygulamayı kısmen uygulayan yerler olsa da, gerçek sonuç için çalışmalar hızla sürüyor. Bilim adamların uğraşları sonucunda, kişiden kişiye fark olmadan saç kökleri klonlanacak. Bu gelişmelerin ardından saç ekim teknikleri arasında ki seçim zorluğu da devreye girmesi bekleniyor ve sık tercih edilen saç ekim yöntemlerinde de azalma gözlemlenebilir.

Saç Klonlama Çalışmalara Nasıl Yapılıyor?

Saç klonlama için Amerika ve İngiltere’de araştırma ve uygulama merkezleri kurulmuş durumda ve bilim adamları burada son gaz çalışmalarını sürdürüyor. Oradan gelen haberler ise hep heyecan oluşturuyor. Önemli aşamaların kaydedildiği ise diğer bilinen hususlardandır.
Saç klonlama bir saç ekim tekniğidir. Amacı ise eksilmeden saç ekimini sürdürmek ve kişinin bir yerinden saç eksiltip diğer yerine saç ekmek değil, fazlaca saç köklerini istediği bölgelere dikilebilmektedir. Fue, fut gibi tekniklerden ayrılan bu özellikle kişiler saçlarını istediği gürlükte ayarlayabilecek ve çalışmaların sonuna gelindiğinde saç eksilmeden saç ekimi yapılabilecektir.

Saç Klonlama Ne Zaman Başlar

Saç kıl kökleri labaratuvar ortamında incelenir ve çoğaltma işlemlerine tabi tutulur. Böylece bir saç kökü ile onlarca saç kökü çoğaltılarak kişiye kolaylık sağlar. Bu sayede saç ekimi işlemleri de kolaylaşacaktır ve söküm aşaması neredeyse hiç olmadan doğrudan ekimle işlem yüzde 50 kısalacaktır. Süreç ise saç köklerinin üretiminde geçecektir buda elbette doktorları ilgilendiren bir durum olacaktır. Saç ekiminde klonlama işlemlerinin aşamasında bir hayli ilerleme kaydedildiği ve bu uygulamanın çok da uzak olmadığı söylenmektedir. Yine de bu işlemin uygulanması hemen olmayacaktır. Olsa bile yetişecek kişilerin ve kliniklerin bu sisteme geçişi 10 yılı bulabilir denilmektedir.