Etiket: saç kaybı

Mart 30, 2018

Saç ekimi işlemi saç kaybı yaşayarak bu durumun giderilmesi için adım attıkları bir işlemdir. Bu durumda da saç ekimi işlemi uzun vadede kişinin görüntüsünün tamamlanmasında önemli bir faktör olarak değerlendirilmektedir. Saç ekimi yaptıracak kişilerin daha olumlu bir sonuç elde edebilmesi için bazı hususları dikkate alması oldukça önemlidir. Bu hususların başında doktor seçimi gelmektedir. Bunun en temel sebebi ise doktor seçimi başarının seyrini etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Doktorun doğru analizleri ve doğru tekniği kullanması oldukça önemlidir. Bu durumda da başarının seyrini etkileyen doktora bağlı unsurlar arasında;

  • Doktorun doğru analiz sonucu doğru teknik seçmesi
  • Donör bölgesinden yeterli kökleri elde etmesi,
  • Elde edilen köklerin sayısında doğru kanal açımı
  • Saç yönünü doğru belirlemesi

oldukça önemlidir. Bu hususlar başarıda oldukça önemli noktalar iken bir de saç ekimi yaptıktan sonra ki süreçte fazlası ile önemlidir. Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin değerlendirilmesi durumunda saç ekimi operasyonu ciddi oranda bir olumluluk sağlayacaktır.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası başarının faktörünü arttıran en önemli unsurlardan birisi de doktor seçiminden sonra köklerin sabit bir şekilde korunabilmesidir. Sabit bir şekilde korunan kökler hızlı bir uzama gösterebilir iken dikkat edilmemesi durumunda saç ekimi başarılı bir sonucu beraberinde getirmeyecektir. Köklerin darbe görmemesi ve kanallara yerleşene kadar şapka, gözlük ve benzeri aksesuarların kullanımı en aza indirilmelidir. Aynı zamanda saç ekimi sonrası ilk yıkama işlemi de oldukça önemlidir. Bu durumda da yıkama işlemi esnasında oldukça kibar hareketler ile tamamlamanız durumunda saç ekimi işlemi olumlu bir sonucu vererek 1.yılın sonunda başarılı bir ekim işlemini ortaya çıkarakcaktır.