Etiket: Saç Eperukları tavsiyeleri

Temmuz 15, 2018

Saç Ekiminde Lokal Bölgesel Protez Nedir?

Saç ekiminde yaşanan gelişmeler arasında olan, lokal bölgeler de saç ekimi işlemleri uzman kişiler tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu işlem de saç ekimi değil doğru protezin hazırlanma işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemin önemi ve titiz, uzman çalışma gerektirdiği unutulmamalıdır. Lokal bölgeler için hazırlanan bu protezler uzun çalışmalar sonucunda kişilere ulaştırılabilmektedir. Saç ektirmektense proteze sahip olmak bir çok kişiye cazip gelmektedir.
Lokal Bölgesel Protez Nedir?
Saç ekimi işlemleri için saçın kalan kısımları da dahil sıfıra vurulma koşulu ile yapılmaktaydı. Genel uygulamanın aksine bu işlemlere gerek duyulmaksızın lokal olarak belli bir bölgeye uygulanabilen işlemlere lokal bölgesel protez denir. Saç ekimi aksine deriye uygulanır ve derinin üzerine kişiye özgü kalıplar hazırlanır.
Saç ekimi işleminin lokal olarak uygulanması, zahmetsiz olmayacaktır. Belli bir bölgeye uygulanması, diğer bölgelerden ayrı olunması bir takım sıkıntıları da beraberinde getirse de sonucunda bir takım sıkıntılar doğal olarak yaşanacaktır. Bu yüzden lokal protez tercihi önemli ölçüde yapılmaktadır.
Lokal Protez Bakımı
Lokal saç protezinin bakımı kişinin kendisi tarafından yapılması oldukça zor olacaktır. Bu yüzden klinikler belli periyodlar da bu bakımı yapmaktadırlar. Önerilen bakım süresi ise ayda bir…
Lokal saç protezinin görünümü hakkında ki endişelerden bir tanesi de yapay görünümdür. Saç peruklarının bir kısım insanlardan tarafından yapay gözüktüğü iddiaları dillendirilmektedir. Bu iddia; bazı klinikler ve saç ekim merkezleri için doğru olsa da, gelişmiş merkezlerde bu görünüm oldukça doğaldır. Eleştiriler elbet de dikkate alınmalı ancak doğru klinik tercihi ile görünümün son derece doğal olduğu yorumları da göz ardı edilmemelidir.
Saç protezlerinin bakımının ayda bir olması ve bu ücretlerin 100 dolarlara varması kişiler tarafından eleştirilen en önemli konulardır. Bu yüzden yapılan çalışmalarla bu süre uzatılmaya çalışılmakta ve ya kişinin bu bakımı kolay bir şekilde yapabileceği protezlerin hazırlanma çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.