Etiket: Saç Ekiminin Aşamaları Nelerdir?

Mart 28, 2018

Saç ekimi operasyonları, insanların dökülen saçlarının yeniden çıkarılması ve eski doğal görünümüne kavuşması işlemleridir. Acısız ve hızlı bir teknik olan saç ekimi, kalıcı bir çözüm olması nedeni ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi saç ekiminde de bazı aşamalar yer almaktadır.

İlk olarak saç ekimi yaptırmak isteyen hastanın bu işlem için karar vermesi gerekmektedir. Çeşitli genetik unsurlardan dolayı yaşanan dökülmelerin yanı sıra vitamin eksiklikleri, bazı sistemik hastalıklar ve kullanılan bazı ilaçlar nedeni ile de saç dökülmeleri ve kellik sorunu ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu durum bir sağlık problemine yol açmayabilmektedir. Bu nedenle de saç ekimi operasyonları sağlık açısından önemli olsa da en çok estetik kaygılar nedeni ile yapılmaktadır. Saç ekimi aşamalarından ikincisi de operasyonun nerede ve hangi uzman tarafından yapılacağına karar vermektir. Aslında bakıldığında küçük ve kolay bir işlem olarak görülse de saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bu işin eğitimini almış uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi durumlarda yapılan tedavi işleminden çok insanın kendisine zarar veren işlemlere dönüşebilmektedir. Bu nedenle de iyi bir araştırma yapılmalı ve sonrasında da saç ekimini yapacak uzmanın seçilmesi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca saç ekimi operasyonun gerçekleştirileceği mekan da oldukça büyük bir önem konusudur. Cerrahi bir operasyon olmasından dolayı tüm gereksinimlerin yeterli seviyede olması gerekmektedir. Aksi durumlarda farklı sağlık problemlerinin ortaya çıkması söz konusu hale gelebilmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Uzmanın saç derisinde saç ekimi yapılacak bölgeyi seçmesi ve sonrasında da donör bölgenin seçilmesi işlemi gerçekleşir. Uygun koşullar sağlanmasının ardında da saç ekimi operasyonu başlar. İlk olarak donör bölgesinden alınan greftler, üzerinde kalmış olan dokudan arındırılır ve tek tek ayrıştırılır. Sonrasında da bölgeye uygulanması yapılır. Tüm bu işlemler belirli seans sürelerinde gerçekleştirilmektedir.