Etiket: Saç ekiminden sonra

Mayıs 22, 2018

Saç ekimi dahilinde milyonlarca kişi kolay bir şekilde dökülen saçlarına tekrardan, kalıcı bir şekilde ulaşabilmektedir. Saç ekimi dahilinde artık saç dökülmesi problemleri tamamen tarih olmakta ve bireylerde gerçekleşen özgüven kayıpları tamamen geri gelmektedir. Saç ekimi hakkında herkesin merak ettiği birçok husus yer almaktadır ve saç ekiminin aslında cerrahi bir operasyon olması bireyleri korkutabilmektedir. Bunun yanında saç ekiminin yan etkileri olup olmadığı da büyük bir merak konusu olmaktadır.

Saç ekimi bir cerrahi operasyon olmaktadır ve bu nedenden ötürü saç ekiminden sonra ağrı olabilmektedir. Operasyon sonrasında oluşabilecek ağrılar ise genellikle hafif şiddette olmaktadır. Bunun yanında saç ekimini gerçekleştiren uzman hekim ise oluşabilecek ağrılara karşı uygun ağrı kesici önermektedir. Saç ekiminden sonra oluşabilecek ağrılar hiçbir şekilde bireyleri korkutmamalıdır. Bu ağrılar ise operasyondan sonra 1- 2 gün içerisinde gerçekleşebilmektedir ve sonrasında hiçbir sorun yaratmamaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

Saç ekim işleminden sonra ise bireylerin dikkat etmesi gereken birçok nokta yer almakta olup; operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için bu hususlara dikkat etmek oldukça önem taşımaktadır. Saç ekiminin başarılı bir şekilde tamamlanması için yapılması gerekenler ise aşağıdaki maddelerde detaylı bir şekilde verilmektedir.

  • Saç ekiminden sonra istirahat oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Bireylerin 3 gün boyunca dinlenmeleri ve sadece rutin işlerini yapmaları önemli olmaktadır.
  • Operasyon sonrasında ekim yapılan yerler sürtünme gibi dış etmenlerden korunmalıdır.
  • FUT tekniği dahilinde saç ekimi yapılmışsa, dikişler iyileşene kadar bireylerin enfeksiyon kapmaması için saç ekim yerleri steril tutulmalıdır.

Saç ekiminden 48 saat sonra yıkama işlemi oldukça önem taşımaktadır. Yıkama işlemi dahilinde oluşan kabuklanmalar giderilmektedir. Saç yıkama işlemi saç ekim merkezleri tarafından yapıldığı gibi bireyler evlerinde de yıkama işlemini gerçekleştirebilmektedirler.