Etiket: saç ekiminde PRP

Nisan 1, 2018

Saç ekimi ile kalıcı olarak kaybedilen saçlara kavuşmak oldukça kolaydır. Saç ekiminde ise temelde 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ise FUT ve FUE teknikleridir. FUE tekniği ise PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha kısa sürede daha iyi sonuçlar alınmaktadır. PRP ise saç ekimi yapılacak kişinin kanından elde edilmektedir. Laboratuar ortamında özel yöntemler ile birlikte kan ayrıştırılmaktadır. Bu sayede ise plazma elde edilmektedir.  PRP tedavisi ise 2 şekilde gerçekleşmektedir.

  1. Saç ekimi esnasında gerçekleşmektedir. Donör olan bölgeden elde edilen kökler PRP katkılı sıvıda bekletildikten sonra ekilmektedir.
  2. Saç ekimi sonrasında PRP tedavisi gerçekleşmektedir.

Saç ekimi esnasında kökler bir süre dışarıda bekletilmektedir. Bu bekleme esnasında ise köklerde kayıplar yaşanabilmektedir. PRP katkılı losyon içerisinde kökler bekletildiği zaman, saç köklerinde kayıplar yaşanmamaktadır. Bunun yanında kökler daha fazla güçlenmektedir. Ekim yapıldıktan sonra ise kökler daha çabuk vücuda uyum sağlamaktadır.

PRP saç ekimi sonrasında, ekim yapılan bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sayede ekim yapılan bölge daha çabuk iyileşmektedir. Bunun yanında ekim sonrasında gerçekleşen kabuklanma da daha çabuk bir şekilde geçmektedir. PRP tedavisi ile saçlar daha hızlı bir şekilde uzamaktadır. İyileşme daha çabuk gerçekleştiğinden dolayı kişiler daha çabuk ve daha canlı bir şekilde kalıcı saçlarına kavuşmaktadırlar.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?

PRP tedavisinde bireylerin kendi kanı kullanıldığından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleşmemektedir. Bu nedenden dolayı ekim işlemi esnasında veya saç ekimden sonra sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. PRP’nin ise hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Saç ekimi işlemi için uygun görülen herkese PRP tedavisi sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Saç ekimi PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.