Etiket: saç ekiminde en iyi sonuç

Eylül 1, 2018

Saç ekiminde son yılların dikkat çeken iki tekniği olan (fue ile DHI Saç Ekim Tekniği) bu konuda teknolojik olarak geliştirilmeye devam ederken, bazı uygulamalarda ki teknolojik kolaylıklarda artık daha rahat sağlanabiliyor.

En Kolay Yapılan Saç Ekim Tekniği Hangisidir?

DHI saç ekimi tekniği en geliştirilmiş saç ekim tekniğidir. BU teknik sayesinde kişilerin saç ekimi oldukça kolaylaşırken, alınan sonuçlarda da yüzdeler tabiri doğruysa tavan yapmış durumda. DHI Saç Ekim Tekniği: saçlı bölgeden alınan saç köklerinin sıkıntılı bölge tarafına ekilmesi işlemine kısaca denir. Kısa zamanda saç ekiminde sonuç almak için de en etkili yöntem budur. Ayrıca bu işlemin yapılması esnasında cerrahi müdahaleler ve uygulamalara da çoğunlukla başvurulmak zorunda kalınmaz.
DHİ saç ekimi kalemi sayesinde kolaylaşan ve hızlanan bu yöntem sayesinde doktorların da işleri bir hayli kolaylaşmış durumdadır. Saç ekimi için başvuran hastalar üzerinde ilk iş olarak saç köklerinde kalite belirlenir ve uygulanacak olan bölgeye ekilecek kök hücresi hesaplanır. 4000 ila 7000 arası saç kök döneri bu uygulamalarda kullanılır. İşte DHİ saç ekimi tekniği sayesinde bu dönerler zayi olmadan çıkarılabilmektedir. Bu kökler yine bu teknik ile birlikte daha elverişli koşullarda misafir edilir. Ameliyat esnasında neşter kullanılmaz ve doğrudan sonuç hedef alınmaktadır. Vücutda yara bere olmadan yapılan bu işlemler ile kişilerin antibiyotik ve ya ağrı kesici gibi sürekli ilaç alımına gerek duyulmamaktadır.
DHİ saç ekimi tekniği ile birlikte saç köklerinin yeni bölgeye naklide daha pratik ve sağlam uygulanır. Yani saç kökleri yeni bölgelerinde yine ameliyatsız olarak alınması ile birlikte uzama süreci de diğer tekniklere göre erken başlayacaktır. DHİ saç ekimi tekniği ülkemizde 2500-4500 Euro arasında fiyatlandırılmaktadır.