Etiket: Saç Ekiminde Başarısız

Ağustos 1, 2018

Saç Ekiminde başarısızlık nedenlerini paylaşacağımız yazımıza geçmeden önce; saç ekiminde aşarı oranının yüksek olduğunu hatırlatmak gerekir. Zira ülkemiz saç ekimi teknikleri ve klinikleri ile dünya çapında önemli bir yer elde etmiştir.

Saç Ekimi sonuçları genel olarak başarı ile sonuçlanır. Başarısız saç ekiminin ise en önemli dikkat çeken noktası yetersiz doktor ve kliniklerin varlığıdır. Bu oran ne kadar düşük olsa da uyarılmaya değer.

Saç Ekiminde Başarısızlık Neden Olur?

Saç ekiminde dürüstlük ve yeterlilik gerekmektedir. Saç Ekimi basit alalade bir işlem olmayıp ayrıntılı bir işlemdir. Bunun ise ancak uzman kişilerce ve yeterli kliniklerde yapılması gerekir. Saç ekimi tekniklerinde ense kökü gibi gür bölgelerden alınan hücreler, tek tek yeni bölgelere ekilir ve bu işlem hem sabır ister hem de tecrübe. Bu işlemde doğru tercih sonrası başarısızlık mümkün değildir.

İşte Başarısız Saç Ekiminin Nedenleri

  • Uzman olmayan doktorlar ve yetersiz klinikler saç ekiminde başarısızlığın en önemli nedenidir.
  • Saç ekimi sonrası bakım da saç ekimi işlemi kadar önem arz eder. Saç ektiren kişiler saç ekimi sonrası doğru sonuçlar için doğru bakımları ihmal ettiği taktirde bir takım başarısızlıklara maruz kalabilir. Bu yüzden saç ekimi sonrasında doğru bakım için yeterli bilgiyi almalı ve uygulamalısınız.
  • Son dönemlerde hemen hemen herkese yapılabilen saç ekimleri sayesinde birçok kişiye saç ekimi yapılabiliyor. Dikkat ederseniz herkes demiyorum, zira bazı istisna olarak saç ekimine uygun olmayan kişilerde olabilir. Bu kimselere saç ekimi yapıldığı zaman yine tam başarı elde edilemeyebilir. Fue teknikleri bu konuda geniş yelpazeye ulaşsa da, uygun dönerleri olmayan kimseler de hala bu işlem yapılamayabilir.
  • Son olarak da doktorlarını ne kadar iyi olsa da yetersiz klinkler de bu konuda başarısızlığın sebebi olabilir. Yeterli alet ve bakımlı klinikler de başarıda oldukça önem arz eder.