Etiket: Saç Ekiminde Başarı

Temmuz 31, 2018

Saç ekimi konusunda gelişen günümüz teknolojisi ve klinik aletler büyük kolay sağlasa da; bazı durumlarda saç ekimleri başarısız sonuçlanmaktadır. Bunca teknoloji ve imkanlara rağmen başarısız saç ekimi olmasında yine uzman olmayan kişilerin ve bu işi sırf ticarete döken çakma kliniklerin payının varlığı dikkat çekmektedir. Normal koşullarda ise saç ekiminin başarısız olma sebebi kesinlikle yoktur yeter ki doğru tercihlerde bulunalım ve doğru adreslerde doğru kişilerde saç ekimini yaptıralım.

Saç Ekiminde Başarısızlığın Nedenleri

Dünya genelinde ülkemiz saç ekiminde öncülerden. Bilhassa kullandığı teknoloji ve tekniklerde ilk 10 da yer alır ve bu haliyle dünyada adınından sürekli söz ettirir. Başarısız saç ekimi oranı da ülkemizde oldukça düşüktür ve bu başarı oranıyla yine dünya genelinde dikkat çekmektedir.
İlk sebep DOKTOR DENEYİMİ…
Başarısız saç ekiminde dikkat çeken ilk husus, doktorun yetersizliğidir. Saç ekimi çok hassas bir işlem olup öncelikle doktorlar açısından oldukça zahmet gerektiren bir uygulamadır. Saç kökleri tek tek alınıp ekilme işlemlerinde tecrübesi olmayan doktorlar başarısızlığın sebebi olabilir. FUE olsun Fut olsun DHI saç ekimi yöntemleri olsun her biri alanında uzmanlık isteyen işlemlerdir.
İkinci Sebep ise; AMELİYAT SONRASI BAKIM…
Saç ekimi sonrasında saç bakımı en az yapılan işlemler kadar önemlidir. Burada da doktorunuzun bilgilendirmesi oldukça önemlidir. Her ne olursa olsun saç ekimi yaptıran kişiler ameliyat sonrasında saç bakımını aksatmamalıdır. Oluşan sivilce, kabuk gibi saç çıkımı sırasında doğal sıkıntılara doğru müdahale edilmelidir. Bakım olmazsa enfeksiyon riski göze çarpar.
Üçüncü Sebep ise; İŞLEME UYGUN OLMAYAN KİMSELER
Bazı kişilerin ise saç ekiminde uygun donerleri bulunmaz. Buna rağmmen saç ekiminde ısrar edilirse beklenen sonuç alınamayabilir. Genelde fue tekniği ile herkese saç ekimi yapılsa bile ender vakaların da varlığı aklınızda bulunmalıdır.
Sıra 4. Sebepte…KLİNİKLER…
Bazı klinikler sırf ticari amaçla bu işleme yaklaşır ve dürüstlükten yoksundurlar. Hızlı ve ucuz olarak fazla kişiye ulaşmayı hedefleyince esaç ekimlerinde aksaklıklar görülebilir.
Son olarak 5. Sebep…SAÇ EKİMİNİ ANLAYAMAMA
Saç ekiminde yanlış anlaşılma ve olayı kavramama gibi durumlarda, hastalar hemen başarısızlık var sanar. Bu aslında başarısızlık değildir yeterli bilgilendirmeye sahip olamamıştır. Zamanla oluşan yeni saç köklerinizin alışma süreci doğru anlaşılmalıdır ve yanlış anlaşılmanın önüne geçilmelidir.