Etiket: saç ekimi yöntemleri

Mayıs 6, 2018

Saç ekimi, günümüzde gencinden yaşlısına birçok kişinin tercih ettiği estetik operasyonlardan bir tanesidir. Bireylerde çeşitli sebeplere bağlı olarak saç dökülmesi görülmekte ve bunun sonucunda kellik meydana gelmektedir. Kellik sorununu ortadan kaldırmak ve daha etkili bir görünüme sahip olmak isteyen bireyler ise saç ekimi yöntemini tercih ederek büyük bir şans elde etmektedir. Çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen saç ekimi işlemi sonrasında bireyler kellik sorununu kolay bir şekilde aşmakta ve etkili bir görünüme sahip olmaktadır.

Estetik açıdan saçlar oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler erkek ya da kadın fark etmeksizin saç ekimi yöntemlerini tercih edebilmektedir. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de saç ekimi sonrasında doğal bir görünüme sahip olunup olunmayacağıdır. Birçok kişi doğal bir görünüm elde edip edemeyeceğini merak etmektedir. Doğru uzman seçimi yapmanız durumunda doğal bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu aşamada doktor seçiminin büyük bir önem arz ettiğini kesinlikle unutmamalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Saç ekimi öncesinde detaylı bir araştırma yapmalı ve her konuda bilgi sahibi olmalısınız. Saç ekiminin ne zaman hangi şartlarda yapılacağını doktorunuz tarafından öğrenmelisiniz. Ayrıca ekimden sonra alacağınız sonuç ile ilgili bilgi almakta sizin için büyük bir artı olacaktır. Doğru doktor ve hastane seçimleri ile istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konulara dikkat etmeniz de alacağınız sonucu doğrudan etkileyecektir. Ne kadar hassas ve titiz davranırsanız o kadar doğru sonuçlar alabileceğinizi her zaman aklınızda bulundurmalı ve daima buna göre hareket etmelisiniz.

Nisan 18, 2018

Saç dökülmesi ve kellik denildiği zaman erkekler akla gelse bile kadınlarda da görülmekte olup, saç dökülmesinin sebepleri arasında geçirilen bazı hastalıklar, çevresel faktörler, yaşam koşulları ve genetik sebepler olabilmektedir. Bu sebeplerden herhangi biri nedeni ile saç kaybı yaşayan kişilerin eski saçlarına kavuşması teknolojinin de ilerlemesi ile artık oldukça kolay olmakta olup saç ekimi operasyonu ile mümkün hale gelmiştir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin bunun için öncelikle alanında uzman bir hekime danışarak saç ekimi için uygun olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise saç ekim operasyonu gerçekleştirilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile saç ekimi yöntemleri de gelişmiş olup daha kolay işlem yapılabilmektedir. Saç ekimi yöntemleri arasında günümüzde en sık tercih edilen saç ekim yöntemi FUE yöntemi ile saç ekimidir.

 

 

Saç ekimi içerisinde en çok FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonunun tercih edilmesinin sebebi ise bölgesel anestezi ile uyuşturma yapılarak hastanın uyanık olması, herhangi bir cerrahi operasyon olmadığı için saç ekim operasyonu gerçekleştirilen hastanın gününde çıkış yapabilmesi ve günlük yaşantısına daha çabuk döne bilmesidir. FUE yöntemi ile saç ekiminde saç ekilecek alanın açıklığına uygun olacak şekilde iki kulak arkasında kalan ense bölgesinden saç kökü alınmaktadır. Bu tekniği önemli kılan nokta da bu köklerin alınırken cerrahi bir operasyon ile değil de mikro motor uçlarına sahip olan bir alet ile tek tek kök yerinden çıkarılarak yapılmasıdır. Bu sayede alınacak olan greftlerin minimal seviyede zarar görmesi sağlanarak daha sonrasında da herhangi bir sargı gerektirmemektedir. Daha sonrasında ise çıkarılan kıl kökleri içerisindeki greftler açıklık olan bölgeye ekilerek saç ekim işlemi tamamlanır. Saç ekimi operasyonundan sonra hasta günlük yaşantısına devam eder.

Mart 28, 2018

Saç ekimi operasyonları, insanların dökülen saçlarının yeniden çıkarılması ve eski doğal görünümüne kavuşması işlemleridir. Acısız ve hızlı bir teknik olan saç ekimi, kalıcı bir çözüm olması nedeni ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi saç ekiminde de bazı aşamalar yer almaktadır.

İlk olarak saç ekimi yaptırmak isteyen hastanın bu işlem için karar vermesi gerekmektedir. Çeşitli genetik unsurlardan dolayı yaşanan dökülmelerin yanı sıra vitamin eksiklikleri, bazı sistemik hastalıklar ve kullanılan bazı ilaçlar nedeni ile de saç dökülmeleri ve kellik sorunu ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu durum bir sağlık problemine yol açmayabilmektedir. Bu nedenle de saç ekimi operasyonları sağlık açısından önemli olsa da en çok estetik kaygılar nedeni ile yapılmaktadır. Saç ekimi aşamalarından ikincisi de operasyonun nerede ve hangi uzman tarafından yapılacağına karar vermektir. Aslında bakıldığında küçük ve kolay bir işlem olarak görülse de saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bu işin eğitimini almış uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi durumlarda yapılan tedavi işleminden çok insanın kendisine zarar veren işlemlere dönüşebilmektedir. Bu nedenle de iyi bir araştırma yapılmalı ve sonrasında da saç ekimini yapacak uzmanın seçilmesi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca saç ekimi operasyonun gerçekleştirileceği mekan da oldukça büyük bir önem konusudur. Cerrahi bir operasyon olmasından dolayı tüm gereksinimlerin yeterli seviyede olması gerekmektedir. Aksi durumlarda farklı sağlık problemlerinin ortaya çıkması söz konusu hale gelebilmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Uzmanın saç derisinde saç ekimi yapılacak bölgeyi seçmesi ve sonrasında da donör bölgenin seçilmesi işlemi gerçekleşir. Uygun koşullar sağlanmasının ardında da saç ekimi operasyonu başlar. İlk olarak donör bölgesinden alınan greftler, üzerinde kalmış olan dokudan arındırılır ve tek tek ayrıştırılır. Sonrasında da bölgeye uygulanması yapılır. Tüm bu işlemler belirli seans sürelerinde gerçekleştirilmektedir.

Mart 23, 2018

Birçok hastalığın tedavisinin bulunduğu günümüzde, kellik de bazı kişiler tarafından hastalık olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle kelliğe karşı üretilen çözümler ortaya saç ekim tekniklerini getirmektedir. Bu teknikler ise oldukça ilgi ve dikkat çekici sonuçlar meydana getirmektedir. Kelliğin bulunduğu bölgeye vücudun sağlam kalan kıl köklerinin ekildiği saç ekimi işlemi iki farklı metotla gerçekleştirilebilir. Bu metot muayene olacak kişinin isteğine göre düzenlenmektedir. Saç ekimi hakkında bilgisi olmayan kişiler ilk olarak muayene olacakları kurum ve doktorlar tarafından bilgilendirilirler. Bu bilgilendirmeler hasta sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Saç ekimi için bilgilendirilen kişi muayene olmak istediği yöntemi seçer ve işlemler başlar. Bu işlemlerde ilk olarak saç derisinde bulunan kirliliğin temizlenmesidir. Kelliğin bulunduğu bölgeye ilk olarak ense kökünün üzerindeki saç kökleri transfer edilir. Bu saç kökleri daha geç dökülme ihtimali bulunan bölgelerden alınarak takviye edilir. Eğer kafada tamamen kellik varsa bu kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden de alınabilmektedir. Göğüs, sırt ya da bacak bölgesinden alınan saç kökleri kelliğin bulunduğu bölgeye ekildikten sonra tıpkı saç olarak uzamaya devam eder.

Saç Ekiminin Ardından Saçlarım Ne Zaman Çıkar.

Bu işlemin süresi ise kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Vücudun herhangi bir yerinden alınan saç hücreleri ekildiği yere uyum sağlamak için belirli bir süre geçirir. Bu süre kişinin vücudunun vereceği yanıta göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ortalama 2 ay olan bu süreç esnasında vücuda ekilen ilk saç 2 hafta içerisinde tamamen dökülmektedir. Bunun sebebi ise yeni ekilen saç hücrelerini kelliğin olduğu bölgedeki hücreler tarafından kabul edilmesidir. Eski saçlar döküldükten yaklaşık iki ay içerisinde saçlar tekrar uzamaya devam etmektedir.