Etiket: Saç ekimi teknikleri erkek

Temmuz 22, 2018

Saç ekimi Erkeklerde Nasıl Uygulanır?

Saç Ekimi işlemleri dünya genelinde genelde erkeklerde uygulanır. Bunu en büyük sebebi ise; erkeklerde saç dökülmesinin çok daha fazla olması ve saç açıklıklarının yine fazla olmasından kaynaklanmasıdır.
Saç ekimin de erkek kadın olarak ayrılan yöntemler aslında yoktur. Ancak erkekler ile kadınlar arasında teknikler de seçim ayrılıkları yalanır. Erkekler traşlı saç ekimi yaptırırken, kadınlar ise traşsız olarak saç ekimi yaptırmak isterler. Erkekler de ise bazı durular ön planda olacaktır. Bunların başında saç ekimi yapıldığı belli olmayan işlemler ve etkili sonuç…

Erkeklerde Saç Ekimi Teknikleri

Robot yardımı ile saç ekimi işlemleri son zamanların en dikkat çeken yöntemi. Bu yöntemlere ek olarak bilinen ve geliştiren saç ekimleri yöntemleri dikkat çekiyor. Fut yöntemi en eski stillerden ve yöntemlerdendir. Bir de fue tekniği bir diğer saç ekimi yöntemidir. Fue tekniği oldukça gelişmiş ve mali kolaylığı sayesinde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. Fue tekniği de kendi arasında ikiye ayrılır. Traşlı fue tekniği ve traşsız fue tekniği. Bu iki teknik te aynı yöntemlerin traşlı ve ya traşsız olarak yapılması ile belirlenen yöntemdir.
Saç Ekimi robotu ile saç ekimi birkaç ülkede yapılabilmektedir. Bu robotun ülkemizde de bazı yerlerde olduğu unutulmamalı ve dünya genelinde saç ekimi konusunda önlerde olduğumuz yine bilinmelidir. Bu yöntem ile hata payı neredeyse hiç olmayacaktır. Aynı zamanda acı hissi gibi durumlara karşı da robot daha az hissettirir. Başarı ihtimali çok fazladır. Doğru açı saç ekiminde en önemli unsur olduğundan robot bu işlemi hesaplar ve sorunsuz, kusursuz bir şekilde gerçekleştirir.
Fue teknikleri de ense kökleri veya herhangi tüy kıllarla ekim yapılan tek tek uygulanan işlemlerdir. Fut ise sadece ense köklerinden yararlanır.