Etiket: saç ekimi süresi

Nisan 11, 2018

İnsanoğlu ilk günden beri dış görüşüne oldukça önem vermektedir. Özellikle yirminci yüzyıldan sonra bu etken daha da artmıştır. Bunun temel sebebi ise herkesin dikkat ettiği unsurların ön plana çıkmış olmasıdır. Genel olarak dış görünüşte en önemli unsurlar saç, sakal ve kıyafet olarak ön plana çıkmaktadır. Fakat yaşanılan yoğun stres ve yaşam şartları erkeklerde bazı saç hastalıklarını meydana getirmektedir. Bu saç hastalıkları genel olarak saç dökülmesinin yol açtığı kellik problemi olarak meydana gelmektedir. Bu kellik problemi erkeklerde özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. Özellikle çevresi tarafından dikkat çekici bir şekilde kelliği mevcutsa bu durum kişinin tüm özgüvenini yıkabilmektedir. Estetik açıdan oldukça önem sarf eden saç ve sakal bakımı çoğu zaman dikkta çekici bir obje olarak meydana gelmektedir. Saçın yanı sıra sakalında oldukça dikkat çektiği günümüzde her ikisininde tedavisi bulunmaktadır. Bu tedavi süreçlerinden yararlanabilmek için her hangi bir şart gözlenmemektedir. Bunun yanı sıra tedavi aşamaları muayene olacak kişilere göre belirlenmekte ve sosyal hayatlarını hiçbir şekilde aksatmamaktadır.

Saç Ekimi Zorlu Bir Süreç mi?

Saç ekimi çoğu kellik tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Oldukça sık tercih edilen bu yöntem kişilerin özgüven problemlerini de yerine getirmektedir. Saç ekimi yapan uzman doktor ve saç ekiminin yapılacağı klinik ile doğru orantılı olan tedavi süreci hastanın kellik durumuna göre de farklılık göstermektedir. Bu durum oldukça fazla merak edilen konulardan birisi olduğundan uzman doktorlar tedaviye başlamadan önce tedavi olacak kişileri tam anlamıyla bilgilendirmektedirler. Ayrıca tedavi olacak kişi hangi teknik ile tedavi olacağına da bu esnada karar verebilmektedir. Doktora değil hastanın tercih ettiği yönteme göre yapılan tedavi oldukça başarılı bir sonuç vermektedir.

Nisan 2, 2018

Saç ekimi tedavisi oldukça ilgi çeken tedavi yöntemlerinden birisi olarak değerlendirilmektedir. Saç ekimi normal ameliyatlı bir tedavi yöntem olmamakla birlikte oldukça basit yöntemlerle uygulandığından oldukça dikkat çekmekte ve tercih edilmektedir. Tabi ki bu saç ekimi tedavisinin de katlanılması gereken zorlukları bulunmaktadır. Saç ekimi tedavisi seans şeklinde gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden birisi olarak değerlendirilir. Bu seanslar muayene olunacak kişilere göre farklılık göstermektedir. Bu seansların uzaması yada kısalması kellik bulunan bölgenin büyüklüğüne ve ekim için kök alınan bölgenin genişliğine göre farklılık göstermektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ekim yapılacak bölgede kelliği fazla miktarda ise seanslar uzamaktadır. Bu seanslar kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilememek için uzatılmaktadır. Bunun haricinde farklı teknikleri bulunan saç ekiminin uzman ve kullanılan tekniğe göre de uzayan seansları mevcuttur. En önemli sebebi ise alınacak kök hücrelerinin yeterliliği seans sayısını belirtmektedir. Bu seanslar başta da belirttiğimiz gibi kişiye göre ve uzmana göre farklılık göstermektedir. Seans sayısının uzaması muayene olacak kişilerde farklı tepkilere neden olsa da bu aslında işlemin daha profesyonel olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu durum tedavinin daha dikkatli ve emin bir şekilde yapıldığını göstermektedir.

Saç Ekimi Seans Süreleri

Saç ekimi süresi kişinin muayene edilecek bölgesinin açıklığına göre ve alınacak kök hücrelerinin sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genelde 4 ile 8 saat arası değişen seans süresi kullanılan cihazlara ve tedavi yöntemine göre de farklılık göstermektedir. Bunun yanında seansa etki eden bir diğer faktör ise uzman doktorların uyarılarını dikkate almamak gelmektedir. Bu nedenlerle her ne kadar tedavi süresi farklılık gösterse de ortalama 6 saatte bir seans tamamlanmaktadır. Bu seanslar doktorların belirttiği gün ve saatte başlatılmaktadır.