Etiket: Saç Ekimi Sonrasında Şampuan ve Bakım

Ağustos 4, 2018

Saç ekimi sonrasında saç bakımı oldukça önemlidir. Yeni saç köklerinin ekimi ile birlikte ilk günler bir takım sıkıntılar yaşanır. Bu sıkıntıların başında ise sivilce ve kabuklanmalar dikkat çeker. Bu kabuklanmalar ise zamanla geçecektir geçmesine fakat saç bakımını doğru yaptıkça bu süreç hem daha kısa hem de daha rahat olacaktır. Bu yüzden saç ekimi sonrasında özellikle ilk günlerde saç şampuanlarında titiz olunmalıdır. Sıradan ürünler yerine geliştirilen ürünler de bu konuda sizin arayışınıza çare olabilir.

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan Kullanılır?

Aslında bu sorunun cevabı bir çoktur. Yani ekim yapılan saçların ilk süreci ile ilgili hazırlanan ve üretimi sağlanan şampuanlar dışında şampuan kullanılmamalıdır. Buna ilave olarak kabuklanma ve sivilcelerin varlığına göre şampuan hafif olarak saç derisine uygulanmalı ve kesinlikle bastırılmamalıdır. Bir çok kimse bu ihmalden dolayı daha fazla sıkıntılara duçar kalırlar. Buna fırsat vermemek içinse doğru saç şampuanını almalı ve piyasada ki muadil ürünler ile orijinal ürünleri mutlaka ayırt etmelisiniz.
Saç ekimi sonrasında gelen hücrelerin deri ucunda ki sıkıntılar ise zamanla geçecektir. Bunun sağlanmasında etkili yöntemlerden bir tanesi de bu şampuanlardır. Bu yüzden saç ekimi sonrası bakım seti ve şampuanlar bu kapsamda ele alınmalı, kaliteli şampuan mutlaka önceden ayarlanmalıdır.
Normal saç dökülmesinde kullanılan şampuanlar ise saç ekim sonrasında çok sağlıklı değildir. Saç dökülme etkisi tek bir şampuanla durma noktasına hiçbir zaman gelmese de saç köklerini besleme özellikler ile saç ekimi sonrasında da saç köklerinizi besleyecektir. Bu da hem saç köklerinde ferahlık sağlar hem de saç kabukları ve sivilcelerin iyileşme sürecinde kolaylık sağlar.
Saç ekimi konusunda saç ekim sonrası işlemleri en az öncesi kadar önemlidir.