Etiket: saç ekimi sonrası yıkama

Mart 30, 2018

Saç dökülmesi artık büyük bir problem olmaktan çıkmaktadır. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için saç ekim işlemi gerçekleşmektedir. Saç ekimi ile kalıcı olarak dökülen saçlara yeniden kavuşulabilmektedir. Saç ekimi işlemlerinde ise 2 çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri Fut diğeri ise FUE tekniğidir. Uzman doktora başvurulduktan sonra kişiler için en uygun yöntem belirlenir ve saç ekim işlemi tamamlanır.

Saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için ve sağlıklı bir şekilde saç çıkması için bireylerin ilk 1 hafta çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Saç ekiminden sonra yapılan yıkama işlemi de oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. FUE tekniğinden sonra saç ekim yerlerinde ufak kabuklanmalar meydana gelmektedir. Bu kabuklanmalar yıkama işlemi ile giderilmektedir. Ekimin başarılı bir şekilde sonuçlanması için yıkama işleminin hassas ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama adımları ise aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Saç yıkama işlemi, saç ekimi işleminden 48 saat sonra yapılmalıdır. Yıkamadan 45 dakika önce ise doktorun vermiş olduğu özel solüsyonlar, ekim yapılan yere ufak dokunuşlar ile dağıtılmalıdır. Losyonun sürülmesi aşamasında ise el hiçbir şekilde ekim yapılan yerlere sürtülmelidir. Losyon oluşan kabuklanmaların kolay bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Daha sonrasında ise tazyikli olmayan su ile solüsyon durulanmalıdır. Doktorun vermiş olduğu özel şampuan ise öncelikle bir sünger ile köpürtülmelidir. Oluşan köpükler ise ufak dokunuşlarla ekim yapılan yerlere sürülmelidir. Yine tazyikli olmayan su ile şampuan durulanmalıdır. Bu adımlar doğru bir şekilde uygulandıktan sonra ise yıkama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Yıkama İşlemi Kaç Gün Devam Etmeli?

İlk yıkama işleminden sonra her gün düzenli olarak, doktorun vermiş olduğu özel şampuan ve losyonlar ile yıkama işlemine devam edilmektedir. Bu işlemler sonucunda saçlar daha sağlıklı bir şekilde uzamaktadır.