Etiket: Saç Ekimi Sonrası Sivilce Çıkması neden olur

Ağustos 27, 2018
sivilce

Saç ekimi sonrasında yaşanılan doğal sorunların arasında, sivilce sorunu da vardır. Bu durumun saç ekimi sonrasında oluşması ve ilk aylarda artması son derece normal olarak karşılanır.

Saç Ekimi Sonrasında Sivilce Oluşumu ve Tedavisi

Saç ekimi yapılan bölgeye ve saç köklerinin alındığı bölge de bir takım dökülmeler, yaralar ve sivilceler çıkacaktır. Bu durumun önüne geçmektense bu sıkıntıları hafifletmenin yollarını aramak daha yararlı olacaktır. Çünkü bunun engellenmesi ilk aylarda mümkün olmaz ve tek tedavisi saç ekimi sonrası en az iki ayı geçirmektir. Bu durumun olağan olduğunu asla unutmamalısınız.
Saç ekim sonrasında sivilcelenme de yapılan bu hassas saç ekimine bağlı olarak saç köklerin de görülür. Zamanla artabilir ve ya azalabilir. Hassas saç derisinde oluşan bu değişikliğin alışma süresince bu sivilceler izlenebilir. Saç ekimi sonrasında sivilcelenme de dikkat edilmesi gerekene konularda vardır.
1- Saç Ekiminden sonra sivilce boyutları ve zamanı takip edilmelidir. Aşırı kaşınmalara karşı doktorunuza krem yazdırabilir ve bu etkiden en az sıkıntı ile kurtulabilirsiniz.
2- Sivilcelenme sorunu saç ekiminde doğal bir süreçtir.
3- Saç ekimi ile birlikte oluşan sivilcelerin boyutu takip edilmelidir. Nohut büyüklüğüne de kadar olan sivilcelerin normal olarak karşılandığını ve nohut büyüklüğünden fazla olan sivilcelere ise mutlaka ilaç yazılması gerektiği unutmayınız.
4- Sivilcelenme sorunu ilk haftalarda başlar ve yine ilk haftalarda genel olarak iyileşme sağlar. Saç ekim sonrası sivilcelerin iyileşme süreci ise 3 aya kadar tamamlanmaktadır.
5- Ekim işlemi sonrası süreç söz konusu sivilce, kabuklanma, kızarıklık gibi sorunlarında önüne geçmek için oldukça önemlidir. Saç ekim sonrası bilhassa ilk iki ay spor, beslenme konularında doktor tavsiyelerine uymak bu tarz sıkıntılarla baş etmek için de önem arz eder.