Etiket: Saç Ekimi Sonrası Saç Bakım Kremlerinin Kullanımı

Mayıs 28, 2018

Saç kremleri, duşun en önemli parçalarından birisidir. Özellikler uzun saçlı kadınlar için şampuan kadar önemli olan saç bakım kremleri saçı yumuşatmak ve canlı bir görünüm elde etmek için tercih edilmektedir.Aynı zamanda saçları nemlendirir, kolay taranmasını sağlar ve kırılmaları önler.Bazı uzmanlara göre saç bakım kremleri sadece bunlarla kalmaz güneş ışınları, hava kirliliği gibi bazı dış etmenlere karşı da korumaktadır. Bazı saç kremleri ileri derecede kimyasal madde içermektedir. Krem seçiminde bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç bakım kremleri kullanma şekline göre ikiye ayrılmaktadır :

1)Banyo sırasında kullanılabilen  ve durulanmayan saç kremleri : Bu kremler saçlar şampuanlanıp durulandıktan sonra kullanılmaktadır. Kremi elinizin bir kısmına sürüp alıp saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken kremin saç köklerine uygulanmamasıdır. Çünkü saç bakım kremlerinin kullanım amacı saçı yumuşatmaktır. Bu nedenle saç diplerine uygulandığında saç dökülmesi ve kepek, dökülme  gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Saç bakım kremleri yağlı bir yapıya sahip olduğu için saç köklerine uygulandığında derinin yağ dengesini bozabilmektedir. Uygulama sonrası kremi bol su ile durulamanız gerekmektedir.

2) Durulanmayan saç Kremleri: Durulanmayan saç kremleri banyo sonrasında uygulanmaktadır. Bu kremler saç kurutulmadan nemliyken uygulanmalıdır.Dikkat edilmesi gereken nokta kremin ıslak ve kuru saça değil nemli saça uygulanmasıdır. Islak saça uygulandığı takdirde krem saçta durmaz ve etkisini yitirir. Kremden avcunuza bir miktar alıp başınızı öne eğerek kremi saçınıza dağıtabilirsiniz. Tıpkı durulanan saç kremlerinde olduğu gibi kremi saç diplerine uygulamamaya özen göstermelisiniz. Bu saç kremini durulamanıza gerek yoktur. Saç bakım kremini uyguladıktan sonra saçınıza dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Saç kreminin amacı saçın yumuşak olmasını ve kolayca şekil almasını sağlamaktır.