Etiket: Saç Ekimi Sonrası PRP

Mayıs 2, 2018

Saç ekimi, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen ve dökülen ya da yeniden saç çıkmaması gibi durumlarda kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi sayesinde saçlar eski görünümüne kavuşarak, yeniden güzel bir görünüme sahip olabilmektedir.

Saç ekiminden önce olduğu gibi saç ekimi sonrasında da hastaların birçok unsura dikkat etmesi gerekmektedir. Aslında oldukça basit bir işlem olan saç ekimi, kimi zaman yorucu bir işlem olması nedeni ile zayıf saç köklerinin yorulmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle saç ekimi sonrasında dökülme riski taşıyan saçların güçlendirilmesi adına saç mezoterapisi uygulanması şart olmaktadır. Saç mezoterapisi adı verilen tedavi yöntemi, eski saçların korunması ya da yeni ekilen saçların daha güçlü, gür ve hacimli bir şekilde çıkması adına doktorlar tarafından hastalara tavsiye edilmekte olan tıbbi bir terapidir. Özel bir cihaz kullanılarak, karmaşık bir tedavi planının uygulanması doğrultusunda saç mezoterapisi gerçekleştirilir. Genel olarak saç ekiminin üzerinden 90 günün geçmesi sureti ile saç mezoterapisi uygulanmaya başlanır. 4 günlük bir başlangıç tedavisi ile başlanan saç mezoterapisi, toplamda 8 seansta tamamlanır.

  • 1. seans: 90. günde,
  • 2. seans: 97. günde,
  • 3. seans: 104. günde,
  • 4. seans: 111. günde,

olmak üzere, Hücum Terapi olarak adlandırılan ilk 4 günlük başlangıç tedavisi uygulanır. Bu tedavinin ardından her 90 günde bir kez PRP adı verilen uygulamalar gerçekleştirilir. Koruma amaçlı yapılan bu işlemler, toplamda 8 seans olarak planlanır ve saçların her döngüsüne denk gelecek şekilde 2 yıl boyunca devam edilmektedir. Doktorun kararına göre Hücum Terapiler’de de PRP uygulanabilmektedir.

Doktorların tavsiyesi doğrultusunda 35 yaşı ve altı saç ekimi yaptıran kişilerde, saç ekimi sonrası saç mezoterapisi yapılması son derece faydalı olarak görülmektedir. Saç mezoterapisi sayesinde hem mevcut saçların dökülme olasılığı oldukça düşük seviyelere çekilir, hem de yeni saçların ömrünün uzaması ve sağlıklı bir şekilde çıkması sağlanır.