Etiket: saç ekimi öncesinde yapılacakları

Nisan 12, 2018

Saç ekimleri kolay bir işlem olarak görülse de dikkat edilmesi ve öncesinde yapılması gereken birtakım hususlar dahilinde de harekete geçilmesi de gerekmektedir. Saç ekimi öncesinde gerçekleşecek olan işlemler dahilinde de daha sağlıklı bir süreç hastaları beklemekte olup; amaçlarına daha kolay bir biçimde ulaşmalarını sağlayacak olan etkenler arasında da yer almaktadır. Bu sayede de her bu işlemi gerçekleştirecek olan kişinin bu şekilde ilerlemesi durumu da söz konusu olarak ifade edilmekte olup; aksi takdirde görülecek olan olumsuzluklar dahilinde de başarısız sonuçlarla karşı karşıya kalabilme durumları da gündemde yer alacaktır.

Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılmalı?

  • Saç ekiminden bir hafta önce alkolü bırakmak tavsiye edilen bir durum olarak kendini göstermektedir. Aksi takdirde de beklenenden daha fazla kanama oluşması durumu da söz konusu olacaktır.
  • Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar da kanama riskini arttıracak olan detaylar arasında yer alarak uzak durulması gereken hususlar olarak başı çekecektir.
  • Operasyon öncesinde saçların yıkanmış olması da önemli bir detay olarak öne çıkmakla beraber; aynı zamanda da saçlara şekil veren maddelerin kullanımından da uzak durulması gerekmektedir.
  • Operasyon esnasında kolaylıkla giyilip çıkarılabilecek kıyafetlerin tercih edilmesi de hastalara belirtilen bir durum olarak ifade edilmektedir.
  • Operasyon gününde ya da bir gün öncesinde herhangi bir kafeinli içecek tüketmemek de gerekecektir.
  • Operasyona girmeden önceki muayene evresinde tansiyon, diyabet, kalp, ülser gibi hastalıklardan doktorun haberdar olması gerekmekte olup; aynı zamanda da bu hastalıklardan kaynaklı olarak kullanılan ilaçların da bırakılması gerektiği de tavsiye edilen unsurlar arasında da yer almaktadır.

 

Bu şekilde hareket edecek olan hastalar başarılı bir seans geçirmeleri ile de karşı karşıya kalacaklardır.