Etiket: saç ekimi öncesi

Haziran 16, 2018

Saç ekimi günümüz problemlerinden olan kellik sorunu çeken kişilere umut ışığı olmaktadır. Kişiler yaşam kalitelerini yükseltmek ve kişisel ilişkilerini düzeltmek için saç ektirme operasyonu yaptırmaktadır. Saç ekimi kişilerin saçlarının yoğun olduğu bölgeden alınan köklerin kellik bulunan bölgeye enjekte edilmesi ile olmaktadır. Saç ekimi konusunda kişilerin seçtikleri hastane ve doktor çok büyük önem arz etmektedir. Doğru hastane ve doktor bulunduktan sonra kişiler saç ekimi öncesi hastaneye alınıp doktorlar tarafından uyarılmaktadır. Doktorlar saç ekimi işleminin yapılmasından önce sonra kişilere yapmaları gereken bir takım şeyler olduğu söylemektedir.

Operasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Saç ekimi operasyonu yapılmadan en az 3 gün önce alkol, sigara gibi maddelerin kullanımının bırakılması gerekmektedir. Bırakılmadığı takdir de ameliyat sırasın da bir takım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 1,5 hafta önce kan da sulanma yapabilecek ilaçların kullanımı bırakılmadır. Bırakılmaması halinde saç ekimi sırasın da çok kan kaybı yaşanabilir ve kötü sonuçlar doğurabilmektedir.  Operasyona girerken giyilen kıyafetin kolay çıkarılabilir olması çok önemlidir. Gömlek veya yakası geniş bir tişört giyilmesi saç ekimi operasyonu sonrasında kıyafetin kolay çıkarılmasını sağlamaktadır. Operasyondan yaklaşık 1 hafta önce vitamin hapları gibi hapların kullanılmasının durdurulması gerekmektedir. Operasyondan önce saçlar tıraş edilmemelidir. Saçların tıraş edilmesi durumunda doktorlar saç köklerinin yoğun olduğu bölgeyi tam tespit edememektedir. Operasyon öncesi saçlar temizlenmeli ancak saçlarımızı şekillendirmeye yarayan spreyler sıkılmamalıdır.Saç ekimi operasyonuna girilmeden önce mutlaka yemek yenmeli operasyona tok karna girilmelidir. Bütün bu uyarılar dikkate alındığı sürece saç ekilme operasyonunun yapılmasında hiçbir engel yoktur. Kişiler saç ektirme operasyonun da bu uyarılara dikkat ederek saç ekilme işleminin gerçekleşmesini sağlamış olurlar ve yaşam kalitelerini yükseltme şansı bulurlar.

Mayıs 6, 2018

Saç ekimi, günümüzde gencinden yaşlısına birçok kişinin tercih ettiği estetik operasyonlardan bir tanesidir. Bireylerde çeşitli sebeplere bağlı olarak saç dökülmesi görülmekte ve bunun sonucunda kellik meydana gelmektedir. Kellik sorununu ortadan kaldırmak ve daha etkili bir görünüme sahip olmak isteyen bireyler ise saç ekimi yöntemini tercih ederek büyük bir şans elde etmektedir. Çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen saç ekimi işlemi sonrasında bireyler kellik sorununu kolay bir şekilde aşmakta ve etkili bir görünüme sahip olmaktadır.

Estetik açıdan saçlar oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler erkek ya da kadın fark etmeksizin saç ekimi yöntemlerini tercih edebilmektedir. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de saç ekimi sonrasında doğal bir görünüme sahip olunup olunmayacağıdır. Birçok kişi doğal bir görünüm elde edip edemeyeceğini merak etmektedir. Doğru uzman seçimi yapmanız durumunda doğal bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu aşamada doktor seçiminin büyük bir önem arz ettiğini kesinlikle unutmamalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Saç ekimi öncesinde detaylı bir araştırma yapmalı ve her konuda bilgi sahibi olmalısınız. Saç ekiminin ne zaman hangi şartlarda yapılacağını doktorunuz tarafından öğrenmelisiniz. Ayrıca ekimden sonra alacağınız sonuç ile ilgili bilgi almakta sizin için büyük bir artı olacaktır. Doğru doktor ve hastane seçimleri ile istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konulara dikkat etmeniz de alacağınız sonucu doğrudan etkileyecektir. Ne kadar hassas ve titiz davranırsanız o kadar doğru sonuçlar alabileceğinizi her zaman aklınızda bulundurmalı ve daima buna göre hareket etmelisiniz.

Nisan 12, 2018

Saç ekimleri kolay bir işlem olarak görülse de dikkat edilmesi ve öncesinde yapılması gereken birtakım hususlar dahilinde de harekete geçilmesi de gerekmektedir. Saç ekimi öncesinde gerçekleşecek olan işlemler dahilinde de daha sağlıklı bir süreç hastaları beklemekte olup; amaçlarına daha kolay bir biçimde ulaşmalarını sağlayacak olan etkenler arasında da yer almaktadır. Bu sayede de her bu işlemi gerçekleştirecek olan kişinin bu şekilde ilerlemesi durumu da söz konusu olarak ifade edilmekte olup; aksi takdirde görülecek olan olumsuzluklar dahilinde de başarısız sonuçlarla karşı karşıya kalabilme durumları da gündemde yer alacaktır.

Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılmalı?

  • Saç ekiminden bir hafta önce alkolü bırakmak tavsiye edilen bir durum olarak kendini göstermektedir. Aksi takdirde de beklenenden daha fazla kanama oluşması durumu da söz konusu olacaktır.
  • Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar da kanama riskini arttıracak olan detaylar arasında yer alarak uzak durulması gereken hususlar olarak başı çekecektir.
  • Operasyon öncesinde saçların yıkanmış olması da önemli bir detay olarak öne çıkmakla beraber; aynı zamanda da saçlara şekil veren maddelerin kullanımından da uzak durulması gerekmektedir.
  • Operasyon esnasında kolaylıkla giyilip çıkarılabilecek kıyafetlerin tercih edilmesi de hastalara belirtilen bir durum olarak ifade edilmektedir.
  • Operasyon gününde ya da bir gün öncesinde herhangi bir kafeinli içecek tüketmemek de gerekecektir.
  • Operasyona girmeden önceki muayene evresinde tansiyon, diyabet, kalp, ülser gibi hastalıklardan doktorun haberdar olması gerekmekte olup; aynı zamanda da bu hastalıklardan kaynaklı olarak kullanılan ilaçların da bırakılması gerektiği de tavsiye edilen unsurlar arasında da yer almaktadır.

 

Bu şekilde hareket edecek olan hastalar başarılı bir seans geçirmeleri ile de karşı karşıya kalacaklardır.

Nisan 6, 2018

Saç ekimi işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikli olarak donör bölgeden greftlerin200 elde edilmesi ile birlikte gerçekleşmektedir. Bu greftler oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunun en temel sebebi ise elde edilen greftin doğru bir sayıda olmasıdır. Açılacak kanala göre ve ekim yapılacak bölgenin sıklığına göre doğru bir şekilde hesaplanmalıdır.  Greft hesaplama başarının seyrini etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Greft hesaplaması yapılır iken, bazı dikkat edilmesi durumlar mevcuttur. Bunların başında ise saç analizinin yapılması oldukça önemlidir. Greftlerin kalitesi ve yoğunluğu bu analiz ile daha net bir şekilde saptanabilmektedir. Daha çok greft daha başarılı bir sonuç demek değildir. Bu sebeple doğru greft sayısı, olumlu bir saç ekimini gerçekleştirmektedir. Eldeki imkân ve beklenilen değer de dorğu bir şekilde saptanmalıdır. Bu sebeple de donör bölgesinin yeterliliği greft sayısının hesaplanmasında oldukça önemlidir. Donör bölgesinin yeterli olması durumunda elde edilen greft doğru bir şekilde saç ekiminde kullanılabilmektedir. Yeterli bir seviyeye ulaşması da başarılı sonucu beraberinde getirecektir.

Greft Hesaplama Nasıl Yapılır?

Saç ekimi öncesinde greft hesaplaması yapılır iken, saçlı veya saçsız alanlar incelenmelidir. Bunun en temel sebebi ise ne kadar greftin yeterli olacağı iki alanın karşılaştırılması ile birlikte gerçekleşecek bir olgudur.  Örneğin favori ekimi veya bölgesel bir ekim gerçekleştirilecek ise 500 ile 100 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bazı bölgeler daha yoğun ise 5000 grefte kadar ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple de greftin doğru hesaplanması oldukça önemlidir. Eğer az gelmesi durumunda saç ekimi yapılan bölgede istenilen bir sonuç elde edilemeyeceği gibi beklentileri de karşılayamayacaktır. Doktor seçimi bu noktada oldukça önemlidir. Yeterli greft hesaplanması ile birlikte olumlu bir saç ekimi işlemi gerçekleşebilmektedir.0