Etiket: Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Ağustos 28, 2018
saç ekim öncesi

Saç ekimi öncesi süreç, saç ekimi sonrası süreç kadar önem arz eder. Ayrıntılı, hassas bir işlem olan saç ekimi için öncesi yapılması gereken birkaç önemli husus vardır.

Saç Ekimi Öncesi Önemli Uyarılar

1-) Saç ekimi işlemi öncesinde, saç ekimi sürecinin başladığını bilmelisiniz. Bu noktada doğru kararı verdikten sonra doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulamalısınız.
2-) Ekim işlemi öncesinde saçlarınızdan alınacak kök hücrelerin beden anatomisinde oluşturacağı farklılık sebebi ile saç ekimi öncesinde ilaç kullanımı da önemli hususlardandır. Bu noktada saç ekiminden 7 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı her hangi bir ilacı kullanmıyoruz. Diğer kullanılan ilaçlar ise doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.
3-) Saç ekimi yaptıracağınız klinik belki saç ekimi konusunda en önemli karar olacaktır. Enfeksiyondan korumak ve bu hassas sürecin sonunda umduğunuzu bulmak için güvenilir, temiz, uzman hekimleri olan saç ekim merkezlerine ulaşmak için hassasiyet yüksek seviyede olmalıdır.
4-) Saç ekimi öncesinde alkol kullanımı da bırakılmalı son 7 günden sonra mutlaka alkol alınmamalıdır. Aynı zamanda sigara kullanımı da önerilmemektedir.
5-) Yine saç ekimi öncesi saçlara kimyasal, bitkisel olmak üzere sürülen tüm ilaçların, şampuanların, losyonların kesilmesi gereklidir. Jole gibi ürünlerde hakeza son 7 güne kadar bırakılmalıdır.
6-) Yaşamış olduğunuz kronik ve sürekli olan rahatsızlıklarınızı mutlaka saç ekimi doktorunuza bildiriniz. Bazı hastalıklara karşı tedbirlerin alındığını unutmayınız.
7-) Saç ekimi ameliyatı öncesinde saçlarınızın yıkanması da odukça önemlidir. Saç ekimi öncesi saçlar yıkanır.
😎 Ameliyat öncesinde kafein içeren gıdaların tüketimi de son gün öncesi kesilmiş olmalıdır.
Saç ekimi işleminin ayrıntılı bir işlem olduğunu saç ekimi işleminden hemen birkaç sonra taburcu olacağınızı unutmayınız. Bunun yanı sıra hassas bir deri ve kızarıklık gibi sıkıntıların da bir süre devam edeceğini bilmelisiniz.

Haziran 16, 2018

Saç ekimi günümüz problemlerinden olan kellik sorunu çeken kişilere umut ışığı olmaktadır. Kişiler yaşam kalitelerini yükseltmek ve kişisel ilişkilerini düzeltmek için saç ektirme operasyonu yaptırmaktadır. Saç ekimi kişilerin saçlarının yoğun olduğu bölgeden alınan köklerin kellik bulunan bölgeye enjekte edilmesi ile olmaktadır. Saç ekimi konusunda kişilerin seçtikleri hastane ve doktor çok büyük önem arz etmektedir. Doğru hastane ve doktor bulunduktan sonra kişiler saç ekimi öncesi hastaneye alınıp doktorlar tarafından uyarılmaktadır. Doktorlar saç ekimi işleminin yapılmasından önce sonra kişilere yapmaları gereken bir takım şeyler olduğu söylemektedir.

Operasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Saç ekimi operasyonu yapılmadan en az 3 gün önce alkol, sigara gibi maddelerin kullanımının bırakılması gerekmektedir. Bırakılmadığı takdir de ameliyat sırasın da bir takım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 1,5 hafta önce kan da sulanma yapabilecek ilaçların kullanımı bırakılmadır. Bırakılmaması halinde saç ekimi sırasın da çok kan kaybı yaşanabilir ve kötü sonuçlar doğurabilmektedir.  Operasyona girerken giyilen kıyafetin kolay çıkarılabilir olması çok önemlidir. Gömlek veya yakası geniş bir tişört giyilmesi saç ekimi operasyonu sonrasında kıyafetin kolay çıkarılmasını sağlamaktadır. Operasyondan yaklaşık 1 hafta önce vitamin hapları gibi hapların kullanılmasının durdurulması gerekmektedir. Operasyondan önce saçlar tıraş edilmemelidir. Saçların tıraş edilmesi durumunda doktorlar saç köklerinin yoğun olduğu bölgeyi tam tespit edememektedir. Operasyon öncesi saçlar temizlenmeli ancak saçlarımızı şekillendirmeye yarayan spreyler sıkılmamalıdır.Saç ekimi operasyonuna girilmeden önce mutlaka yemek yenmeli operasyona tok karna girilmelidir. Bütün bu uyarılar dikkate alındığı sürece saç ekilme operasyonunun yapılmasında hiçbir engel yoktur. Kişiler saç ektirme operasyonun da bu uyarılara dikkat ederek saç ekilme işleminin gerçekleşmesini sağlamış olurlar ve yaşam kalitelerini yükseltme şansı bulurlar.