Etiket: Saç Ekimi Öncesi Yapılmaması gerekenler

Ağustos 28, 2018
saç ekim öncesi

Saç ekimi öncesi süreç, saç ekimi sonrası süreç kadar önem arz eder. Ayrıntılı, hassas bir işlem olan saç ekimi için öncesi yapılması gereken birkaç önemli husus vardır.

Saç Ekimi Öncesi Önemli Uyarılar

1-) Saç ekimi işlemi öncesinde, saç ekimi sürecinin başladığını bilmelisiniz. Bu noktada doğru kararı verdikten sonra doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulamalısınız.
2-) Ekim işlemi öncesinde saçlarınızdan alınacak kök hücrelerin beden anatomisinde oluşturacağı farklılık sebebi ile saç ekimi öncesinde ilaç kullanımı da önemli hususlardandır. Bu noktada saç ekiminden 7 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı her hangi bir ilacı kullanmıyoruz. Diğer kullanılan ilaçlar ise doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.
3-) Saç ekimi yaptıracağınız klinik belki saç ekimi konusunda en önemli karar olacaktır. Enfeksiyondan korumak ve bu hassas sürecin sonunda umduğunuzu bulmak için güvenilir, temiz, uzman hekimleri olan saç ekim merkezlerine ulaşmak için hassasiyet yüksek seviyede olmalıdır.
4-) Saç ekimi öncesinde alkol kullanımı da bırakılmalı son 7 günden sonra mutlaka alkol alınmamalıdır. Aynı zamanda sigara kullanımı da önerilmemektedir.
5-) Yine saç ekimi öncesi saçlara kimyasal, bitkisel olmak üzere sürülen tüm ilaçların, şampuanların, losyonların kesilmesi gereklidir. Jole gibi ürünlerde hakeza son 7 güne kadar bırakılmalıdır.
6-) Yaşamış olduğunuz kronik ve sürekli olan rahatsızlıklarınızı mutlaka saç ekimi doktorunuza bildiriniz. Bazı hastalıklara karşı tedbirlerin alındığını unutmayınız.
7-) Saç ekimi ameliyatı öncesinde saçlarınızın yıkanması da odukça önemlidir. Saç ekimi öncesi saçlar yıkanır.
😎 Ameliyat öncesinde kafein içeren gıdaların tüketimi de son gün öncesi kesilmiş olmalıdır.
Saç ekimi işleminin ayrıntılı bir işlem olduğunu saç ekimi işleminden hemen birkaç sonra taburcu olacağınızı unutmayınız. Bunun yanı sıra hassas bir deri ve kızarıklık gibi sıkıntıların da bir süre devam edeceğini bilmelisiniz.