Etiket: Saç Ekimi Maliyeti

Temmuz 10, 2018

Saç Ekimi Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Saç Ekimi, son zamanların gelişen klinik yöntemleri arasında önemli bir yer elde etmiştir. Bilhassa büyük şehirlerin ardından tüm illerde de dikkat çeken klinikler, saç ekimi konusunda maliyetin düşmesine de katkı sağlamıştır. Pe ki saç ekimi maliyeti neye göre hesaplanır? Cevabı yazımızda yer almaktadır.

Saç Ekimi Kliniklerinin Maliyete Etkisi

Tabi ki doğrudan saç ekim maliyetini etkilemektedir. Bulunduğu il hatta bölge dahi maliyette önemli bir kriter olacaktır. Bunun yanı sıra verilen hizmet standartları da maliyet hesaplamasında önemli bir yer teşkil etmektedir. Ülkemiz saç ekimi fiyatlandırmasında diğer ülkelerin neredeyse tamamından daha düşük fiyatlandırma politikası izlemektedir. Ayrıca kliniklerin tecrübe ve kapasitesinin fiyata etkisi olacağı da unutulmamalıdır.
Saç Ekiminde Ekilen Saç Kökünün Fiyata Etkisi
Saç ekimi işleminin en kritik ve maliyet hesaplanmasında en etkili kriter tabi ki ekilecek olan saç kökü miktarı olacaktır. Tüm bu işlemlerin yapılabilmesinde saç ekimi yapılacak baş çevresi de kök miktarını arttırabilir ve ya azaltabilir. Genel olarak 3500 ve 4500 kök miktarı tatbik edilmektedir.
Saç Ekiminde Seans ve Maliyete Etkisi
Saç Ekimi işlemleri seansları gelişen teknoloji ve yükselen standartlar ile birlikte azalmıştır. Her seans elbette fiyata önemli ölçüde etki yapacağından kapasiteli kliniklerin az seansla az maliyete işlem yapabilmeleri de bunu açıklamaktadır. Ayrıca klinikler ve yeni araştırmalar kapsamında amaç tek seansta bu işlemi sona erdirebilmektir. Bunun fiyatlandırmadan öte hastanın psikolojik ve fiziksel olarak da hızlı iyileşme ve daha rahat saç ekim işlemini tamamlanmasında ki etkisi çok daha fazla önem arz etmektedir. Son zamanlarda birçok klinikte tek seferde saç ekiminin başarılı bir şekilde yapılabildiği ve birçok ülkeye göre de önde ilerlemektedir. İlk seans daha pahalı olsa da diğer seanslara kalan işlemler daha uygun fiyatlandırma ile hastaya kolaylık sağlamaktadır.