Etiket: Saç ekimi işlemi süresi

Mart 26, 2018

Saç ekimi operasyonları, dökülen saçlara kalıcı çözüm olarak görülmektedir. Son derece etkili yöntemleri sayesinde saçların yeniden saç derisinde oluşması ve eski doğal görünümüne ulaşması söz konusu hale gelmektedir.

Saç ekiminin süresi, ekilecek olan greftlerin sayısı ve ekilecek bölgenin ne denli büyük olmasına göre değişim göstermektedir. Saç ekimi işlemi öncesinde saç derisinde yer alan bölgenin ve donör bölgede yer alan saç köklerinin sayısı da dikkate alınır ve saç kapasitesi çıkarıldıktan sonra kaç seans olacağı planlanmaktadır. Saç ekimi işlemi ekilecek greft sayısının değerlendirilmesinden sonra yaklaşık olarak 6 ila 9 saat arasında değişim göstermektedir. Ancak tabi ki uzman ekibin tecrübesi ve yeteneği doğrultusunda yine bu süre uzayabilir ya da kısalabilmektedir. Zira saç ekimi operasyonları son derece özellikli ancak küçük operasyonlardır. Bu nedenle de ekimi yapacak olan uzmanın oldukça dikkatli bir şekilde saç ekme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Günümüzde uzmanların tercihi olan FUE yöntemi ile saç ekimi, en kolay ve en pratik saç ekimi işlemidir. Bunun yanı sıra bu yöntem sayesinde hasta daha az acı hissi duymaktadır.

Saç ekimi seanslarının belirlenmesi konusunda kişinin bireysel özellikleri büyük bir etmendir. Saç yapısının yanı sıra teninin renginin uyumu ve donör bölgeden alınacak kıl köklerinin kalitesi, kişinin saç ekim işlemini uzatan ya da kısaltan etmenler arasında yer almaktadır.

Herkes Saç Ekimi Yaptırabilir Mi?

Saç ekimi işlemi genel olarak saç dökülmesi görülen ve tekrar saç çıkmaması durumlarında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi işleminde yaş önemli bir faktördür. Çünkü saç ekiminin yapılacağı kişinin saç yapısında meydana gelen dökülme başka bir hastalıktan kaynaklı da olabilmektedir. Ancak bunun dışında saç dökülmesi yaşayan herkes saç ekimi yaptırabilmektedir.