Etiket: Saç Ekimi İle İlgili Sorular

Ağustos 5, 2018

Saç Ekimi İle İlgili Sorular ve Cevapları

Saç ekiminde sorulan soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu soruların kesilmemesinin en büyük sebebi ise saç ekimi gibi önemli bir işlemi yaptıranların duyduğu heyecan… Bireylerin uzun süredir yaşadığı, bu önemli sıkıntıdan kurtulmanın heyecanı ile saç ekimi konusunda sorulacak soruların da sayısı artar.
Saç ekimi başarılı olması için ne yapılmalı? İle başlayan sorulan iyi bir saç ekimi nasıl olmalı? Gibi sorularla devam eder ve saç ekimi sonrasında nelere dikkat etmeliyim gibi sorularla da seyrelmeye başlar.
Saç ekimi ile ilgili sorulara cevaben yazımızı sürdürelim. Saç ekimi işlemi kişilerin seyrek ve ya hiç çıkmayan bölgelerine ekim yapılmasıdır. Bu ekimde kişiler belli bir aşamadan sonra gür saçlara haiz olurlar. Yani saç ekimi işlemi başarılı olmaması için bir sebep yoktur. Saç ekimini herkes yaptırabilir. Bazı kimselerde saç kökleri olmayan vs. yapılmazdı. Şimdilerde fue tekniği sayesinde çoğu kimselere farklı bölgelerden de döner alınarak bu işlem yapılabiliyor.
Saç ekimi güvenilir doktorlar tarafından yapılması gereken; uzmanlık gerektiren önemli bir işlemdir. Bu sebeple temiz, güvenilir, profesyonel klinikte bu işlemin yapılması çok önemlidir. Saç ekiminde tercih vardır, tercih vardır başarısızlık yoktur. Belli bir zaman sonra seanslar tamamlandığında yaşanacak süreç hızlanır ve yeni görünüm kişiyi mutlu etmeye başlar. Başarılı saç ekimi sonrasında bireyin saçında gürlük ve yeni hali dikkat çekerken; O’nu tanımayanlar bu işlemi yaptırdığını anlamazlar.
Saç ekimi sonrasında ise bir takım önemli hususlar vardır. Bunların başında saç ekimi sonrasında saç ekilen bölgelerde ve saç köklerinin alındığı bölgelerde kabuk ile birlikte sivilcelerin oluşmasıdır. Bu ise yeni köklerin canlanması, kan dolaşımı gibi sebeplerle normal olarak değerlendirilir. İyileşme sürecinde dikkatli olunmalı bakımlar ise aksatılmamalıdır.