Etiket: Saç Ekimi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir

Ağustos 30, 2018
saç ekimi için gerekli şartlar

Saç ekimi için gerekli şartlar, genel anlamda yaş ile sınırlıdır. Yani 18 yaşına giren herkes özel durumlar hariç saç ekimi işlemlerini yaptırabilir.
Saç Ekiminde gerekli şartlara sahip olmak için ense köklerinde bile kök bulunma şartı aranmaz. Bunun en büyük sebebi ise geliştirilen teknoloji ve cihazların sağladığı imkanlardır. Öncesinde saç ekimi işlemi uygulanamayan kimseler bu sayede artık saç ekimi yaptırabiliyor. Saç ekiminde aranan yaş oranı ise en az 18 olarak genel olarak belirlenir ve duruma göre bir iki yıl sonrası için bu işlem önerilebilir.

Saç Ekimine Yaşı Tutan ve Sağlık Problemi olmayan Herkes Saç Ektirebilir

Bu kapsamda aranan yaş ortalamasına ulaşıldığında saç ekimi işlemini yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra cerrahi işleme karşı dayanıklılığı olmayan ve ya farklı sağlık sorunlarına muzdarip kişiler belirli incelemeler sonunda saç ekimine uygun olup olmadığı ancak değerlendirilebilmektedir.
Saç ekiminde gerekli şartlar kapsamında yaştan sonra önemli bir diğer madde ise saç ekimi için kullanılacak olan yeterli saç kökü miktarıdır. Her ne kadar ense olmasa bile farklı bölgelerden alınan tüylerle de bu işlem yapılabilir hale gelse de bu köklerin miktarı da sonuç açısından büyük önem arz eder. Söz gelimi saç ekimi yapılacak bölgeye uygulanacak olan kök miktarına x diyelim ve ekim için alınacak bölge ise bu x’in altında kalırsa sonuç için istenen verimlilik oranında da düşüş sağlanabilir. Bir takım tedavilerle ve saç köklerine uygulanan enjektelerle bu verim arttırılması belli seviyeye kadar mümkün olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
Son olarak döner olarak kullanılacak saç kökleri sonucunda kaynak bölgede de sıkıntıların yaşanmaması gerekmektedir. Bu kapsamda sağlıklı inceleme ve uzman doktor ile uygunluk ve olası sonuç değerlendirilmelidir. Bu tarz eksiklik durumlarında işlemin seansının da uzama ihtimali diğerine göre daha yüksek olacaktır.