Etiket: Saç Ekimi Hakkında Merak Edilen Sorular nelerdir

Ağustos 6, 2018
Saç Ekimi Hakkında Merak Edilen Sorular...

Saç ekimi hakkında sorulan sorular ve cevapları sizin için derledik. İşte saç ekimi hakkında merak ettikleriniz ve cevapları.

Saç Ekimi İle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Saç ekimi yaptıran kimselerin sık sorduğu sorulardan bir tanesi; saç ekimi sonrasında hamam veya sauna ya girip girilemeyeceği sorusudur. Deniz, hamam ve ya sauna gibi yüzme sporunun saç ekimi sonrası ilk ay önerilmemektedir. Saç Ekimi ile birlikte ilk 2 ay suya ve ağır aktivitelere karşı korunmalı yaşamanız gerekmektedir. İlk iki ay sonunda ise saç ekimi ile ilgili oluşan yara ve sivilceler büyük oranda iyileşir sonrasında yüzmeye devam edebilirsiniz. Bu sürede yine bone ve güneş ışınlarına karşı tedbirlerle yüzebilirsiniz.
Diğer sık sorulan soru ise; saç ekimi tekniklerinden hangisinin daha yaygın yaptırıldığıdır. Bu sorunun cevabı da tabi ki; fut tekniğinden sonra geliştirilen fue tekniğidir. Fue Tekniği ile birlikte en sık uygulama DHI tekniği de dikkat çekmektedir. En hızlı iyileşme süreci için bu teknik oldukça rağbet görmektedir. DHİ ile traşsız saç ekimi de yapılır ve kişinin bilhassa kadınların saçlarının 1 numaraya vurdurması beklenmez.
Diğer merak edilen soru ise; Prp hakkındadır. Prp destekli saç ekimi, saç hücrelerine yapılan onarıcı ve çıkarıcı etkiye haiz saç serumlarıdır. Kişinin kendi kanıyla hazırlanır ve oldukça etkilidir. Ekime alternatif olarak gözlense de bazı durumlarda ekim gerekir. Piyasada ki saç dökelmesine karşı satılan krem, serum ve şampuanlardan çok daha etkilidir.
Saç ekimi fiyatları ise her ne kadar sık sorulan sorular arasında olsa da; net bir şey söylenemez. Tek tek ekim işlemleri ve kişiden kişiye farklılıklar ve teknikler gibi yöntemlerin varlığı, kişinin görülmesi ile ancak fiyatlandırılabilir. Dünya genelinde ülkemiz en uygun fiyata ekim yapanlar arasında dikkat çekmektedir.