Etiket: Saç Ekimi 60. Günde Neler Olur

Ağustos 26, 2018
saç ekimi 60.gün

Saç ekimi işlemlerinde en çok aranan günler 2 ay ve sonrasıdır. Saç ekimi 60. Gün, saç ekiminde oldukça büyük öneme sahiptir.

Saç Ekimi 60. Günde Neler Olur?

Saç ekiminde 60. Gün denince akla rahatlık gelir. Bu rahatlığın sebebi ise sıkıntılı ve ayrıntılı bir işlem sonrası yaşanan doğal problemlerdir. Bu problemlerin başında ise saçların ekilip dökülme, kızarma işlemleri gelir. Yani yeni ekilen saç kökleri ve çevresinde kızarık ve döküntüler meydana gelir. Bu durum ise saç ekimi yaptıran bireyler üzerinde olumsuz tesir uyarır. Bu durumun öncelikle normal olduğu bilinmeli ve zor dönemin sonrasında rahatlık dönemine girdiğiniz unutulmamalıdır.
Saç ekimi 60. Gün ve sonrasında; Saç dökülmesi artık biter ve yeni kökler canlanmaya, canlılıkla birlikte uzamaya başlar. Saçın uzaması bu gün ile mümkün hale gelmektedir. Sivilce sıkıntısı zaman zaman görülmeye devam etse de; ilk günlerde ki gibi cilt üzerinde sizi sıkıntıya uğratacak problemler bu günden sonra görülmez.
Saçlar deri üzerinde ufak, ufak ve düzensiz bir şekilde çıkmaya başlar; bu oldukça önemarz eder. Yeni saç köklerinizin tuttuğu ve ilk köklerin işe yaradığının da ispatı olur. Saç alınan ve ekim için temizlenen bölge de bu günden sonra deride canlılık gözlenir. Bugünden sonra gelişme süreci başlar ve saç ekimi sonrasında en rahat dönem de böylece başlar.
Saç ekimi 2 ay ve 2 ay sonrasında bireylerin ağrılı dönemi de tamamen yok olmaktadır. Ayrıca uzun bir aradan beri ara verilen ağır spor aktiviteleri bugünden sonra yeniden yapılabilir. Deri ve cilt vücuda adapte dönemini atlatmıştır ve bu ünden sonra artı büyüme beklenir. Bu saç ekimi sonrası yaşanan süreçlerde gözlem açısından kritik bir takvim olarak da bilinmektedir.