Etiket: Saç Ekimi 2. Ay

Temmuz 12, 2018

Saç Ekimi 2. Ay ve Sonrası

Saç Ekiminde en çok merak edilen sorular arasında yer alan saç ekiminden sonra 2. Ay nasıl geçer sorusuna yazımızda cevap aradık. Saç ekimi yaptıran kişilerin yorumları üzerinden hazırladığımız bu yazı sorularınıza önemli bir ölçüde cevap olacaktır.
Saç Ekiminde 1. Ay sonrasında yaşanan gelişmeler kişileri hep meraklandırmıştır. Saç ekimini yaptıran kişiler ilk ay bazı durumlardan rahatsızlıklar yaşasa da, sonrasında daha rahat döneme geçiş yaparlar. Bunun en büyük sebebi ise yeni köklerin alışma sürecinde yaşanan vakalar. Öncelikle ilk ayda dökülmeler yaşansa da bunun normal olduğunu bilmeli ve sonrasında bu şikayetlerin tamamen ortadan kalkacağını da unutmamalısınız.

Saç Ekiminde 2. Ay Nasıl Olur?

Saç ekimi işleminin ardından 2. Ay oldukça önem arz eder. İlk ekilen kökler 2. Ayın ardından tamamen köke karışır ve bu süreçten sonra her ay 1, 1.5 cm civarında uzamalar başlar. Arka ense tarafında ki uzamalar ön alın bölgesine göre daha hızlı olacaktır. Kişinin saç dökülmeleri ve alışma süreci artık tamama ererken bundan sonra yapılması gereken tek şey heyecanla gelecek yeni saçlarınızın beklenmesi…
Diğer bir husus ise 2. Aydan sonra saç kökleri de çıkmaya başlar. Bu köklerin çıkması sivilcelere sebep olabilmekte hem kök hem sivilce çıkımı normal olarak değerlendirilmektedir. Bu durum karşısında endişe etmemeli ve bu sivilce kök büyümesinin bölge bölge değişkenlik gösterdiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.

Saç Ekimi Sonrası Uyarıları

Bu süreç sonrası 1. Yıla kadar sivilceler çıkacak ve zaman zaman bazı bölgelerde farklılık arz edecektir. Bunun sonuçları karşısında endişe etmemeli sadece sivilcelerin 1 yıla kadar devam edecek süreçte nohut büyüklüğüne vardığında saç ekimi yaptırdığınız merkeze bilgi vermelisiniz.