Etiket: saç ekim teknikleri

Mayıs 10, 2018

Kalıcı olarak dökülen ve saç dökülmesi problemi yaşayanlar için gelişen tıp sektörü sayesinde saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sayesinde kalıcı olarak dökülen ve çıkmayan saçlara çözüm bulunabilmekte ve günümüzün en büyük problemi ortadan kalkmaktadır. Saç ekimi sayesinde bireylerde kaybolan özgüven tekrardan yerine gelerek, doğal ve gür saçlara tekrardan kavuşmaktadırlar. Saç ekimi dahilinde saç dökülmesi büyük bir problem olmaktan çıkmaktadır ve bunun sonucunda da yaşam standardı çok fazla yükselmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekiminde ise temelde 2 teknik uygulanmakta olup; bu teknikler dahilinde saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekim teknikleri arasında ise FUT ve FUE bulunmaktadır ve bunun yanında FUE tekniğinden geliştirilen yöntemler de kullanılmaktadır. Saç ekim teknikleri ise bireylerin saç köklerine göre karar verilmekte ve uygulanmaktadır. Bu teknikler dahilinde saç ekimleri gerçekleştirilmekte ve oldukça kısa bir süre içerisinde saçlar tekrardan çıkmaya başlamaktadır.

Saç ekim operasyonu sonrası ise bakım oldukça önem taşımaktadır. Saç ekiminden sonra 3 gün boyunca ekim yapılan alan çeşitli darbelerden korunmalıdır. Daha sonrasında ise saç yıkama işlemi oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Yıkama işlemi dahilinde oluşan kabuklu görünüm yavaş yavaş azalmaktadır. Saç ekiminden 2 ay sonra ise ekilen saçlarda dökülmeler meydana gelmektedir. Saçlar döküldükten sonra ise daha sağlıklı bir şekilde yeniden saçlar çıkmaya başlamaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi 50 yaş ve altı bireyler için uygun olmaktadır ve sorunsuz bir şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi kronik hastalığa sahip bireyler için sorun teşkil edebilmektedir. Kalp, şeker gibi hastalıklara sahip bireyler ise doktor onayı ile ekim işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Hamile kadınlar için ise saç ekimi uygun bir durum olmamaktadır.

Mayıs 8, 2018

Günümüzün en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi olmaktadır. Erkek kadın fark etmeksizin birçok kişi saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Doğal yöntemler doğrultusunda saç dökülmesi biraz olsun azaltılabilmektedir. Fakat kalıcı olarak dökülen saçlar hiçbir şekilde geri gelmemektedir. Bu nedenden ötürü de yaşam standardı çok fazla düşmekte ve bireylerde büyük ölçüde özgüven kaybı gerçekleşmektedir. Saçlar her bireyin süsü olmaktadır ve kalıcı olarak dökülmesi sonucunda büyük ölçüde problemlere yol açabilmektedir.

Saç dökülmesi ise gelişen tıp sayesinde artık tarih olmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için saç ekimi yapılmaktadır ve saç ekimi sayesinde dökülen saçlar tekrardan gür ve doğal bir halde çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılan saç ekim teknikleri ise FUT ve FUE olmaktadır. Fakat avantajları neden ile FUE tekniği çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bireylerin akıllarında ise saç ekimi ile ilgili birçok soru oluşmaktadır.

Saç Ekimi Tıraşsız Yapılabilir Mi?

‘ Saç ekiminde tıraş yapılması zorunlu mu? ‘ gibi sorular saç ekimi yaptıracaklar tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Gelişen sektör sonucunda saç tıraş edilmeden ekim yapmak mümkün olmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı oldukça kolay bir şekilde günlük yaşama dönülmektedir. Saç ekiminin tıraşsız yapılması kadınlar açısından büyük bir avantaj olmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Oldukça basit bir operasyon olmasına karşın, bazı sağlık problemleri yaşayanlar için saç ekimi uygulanamayabilmektedir. Saç ekimi için 50 yaş ve altı bireylere uygulanabilmektedir. Bunun yanında kronik hastalığa sahip bireyler, uzman doktorun uygun görmesi halinde saç ekimi yaptırabilmektedirler.

Saç Ekimi Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?

Saç ekim sonrasında bireyler oldukça kısa bir süre içerisinde günlük yaşama dönebilmektedirler. Saç ekim operasyonu sonrasında 3 gün bireyler dinlendikten sonra hiçbir sorun yaşamadan yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Nisan 24, 2018

Saç dökülmesi ve kellik denince akla ilk olarak erkek bireyler gelse de kadın bireyler için de böyle bir sorun ile karşılaşılmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik genetik olarak meydana gelebilmek ile birlikte bazı hastalıklar veya hastalıklarda kullanılan ilaçlar da saç kayıplarına sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanı sıra stresli yaşam, düzensiz beslenme, düzensiz uyku düzeni gibi etmenlerden kaynaklı da meydana gelebilmekte olan saç dökülmelerinin teknolojinin ilerlemesi ile saç ekim teknikleri ile geri kazanılması mümkündür. Saç ekimi yapılan kişiler kadın ya da erkek olsun kaybettikleri saçlarını geri kazanarak, eski sağlıklı saç yapılarına kavuşabilirler. Saç ekimi yapımı birçok farklı teknik ile gerçekleştirilmekte olup kadın bireylerde saç ekimi yapmak biraz daha farklıdır. Saç kaybı yaşayan ve eski saçlarını isteyen kadın bireyler saç ekimi yöntemleri ile canlı ve güçlü saçlara sahip olabilmektedirler.

Saç kayıpları erkekler için bazen sorun olmasa da kadın bireyler için oldukça sıkıntılı bir durum olmak ile birlikte sadece görünüş ve estetik açıdan değil aynı zamanda ruhsal sorunlar da meydana getirebilmektedir. Kadınlarda saç ekimi yöntemleri erkeklere göre biraz farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise erkek bireylere nazaran daha uzun saçlara sahip olmaları ve erkek bireylerde olduğu kadar büyük açıklıklar yaşamamalarıdır. Saç ekimi yapılacak olan kadın bireyler için iki kulak arasında kalan ense bölgesindeki saçlar ekim yapılacak alanda ihtiyaç kadar belirlenen saç kökü kadar alım yapılmaktadır. Bunun yanı sıra saç kökü alınacak bölgedeki saçlar bir santimetre kısalığında kesilerek bu alım sağlanmakta olup açıklık olan bölgeye ekim işlemi uygulanmaktadır. İyileşme süreci erkek bireylere göre biraz daha yavaş gözlenmekte olup bunun sebebi ise ekim yapılan saçların uzamasının zaman almasıdır.

Mart 23, 2018

Birçok hastalığın tedavisinin bulunduğu günümüzde, kellik de bazı kişiler tarafından hastalık olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle kelliğe karşı üretilen çözümler ortaya saç ekim tekniklerini getirmektedir. Bu teknikler ise oldukça ilgi ve dikkat çekici sonuçlar meydana getirmektedir. Kelliğin bulunduğu bölgeye vücudun sağlam kalan kıl köklerinin ekildiği saç ekimi işlemi iki farklı metotla gerçekleştirilebilir. Bu metot muayene olacak kişinin isteğine göre düzenlenmektedir. Saç ekimi hakkında bilgisi olmayan kişiler ilk olarak muayene olacakları kurum ve doktorlar tarafından bilgilendirilirler. Bu bilgilendirmeler hasta sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Saç ekimi için bilgilendirilen kişi muayene olmak istediği yöntemi seçer ve işlemler başlar. Bu işlemlerde ilk olarak saç derisinde bulunan kirliliğin temizlenmesidir. Kelliğin bulunduğu bölgeye ilk olarak ense kökünün üzerindeki saç kökleri transfer edilir. Bu saç kökleri daha geç dökülme ihtimali bulunan bölgelerden alınarak takviye edilir. Eğer kafada tamamen kellik varsa bu kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden de alınabilmektedir. Göğüs, sırt ya da bacak bölgesinden alınan saç kökleri kelliğin bulunduğu bölgeye ekildikten sonra tıpkı saç olarak uzamaya devam eder.

Saç Ekiminin Ardından Saçlarım Ne Zaman Çıkar.

Bu işlemin süresi ise kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Vücudun herhangi bir yerinden alınan saç hücreleri ekildiği yere uyum sağlamak için belirli bir süre geçirir. Bu süre kişinin vücudunun vereceği yanıta göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ortalama 2 ay olan bu süreç esnasında vücuda ekilen ilk saç 2 hafta içerisinde tamamen dökülmektedir. Bunun sebebi ise yeni ekilen saç hücrelerini kelliğin olduğu bölgedeki hücreler tarafından kabul edilmesidir. Eski saçlar döküldükten yaklaşık iki ay içerisinde saçlar tekrar uzamaya devam etmektedir.