Etiket: saç ekim operasyonu

Mayıs 8, 2018

Günümüzün en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi olmaktadır. Erkek kadın fark etmeksizin birçok kişi saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Doğal yöntemler doğrultusunda saç dökülmesi biraz olsun azaltılabilmektedir. Fakat kalıcı olarak dökülen saçlar hiçbir şekilde geri gelmemektedir. Bu nedenden ötürü de yaşam standardı çok fazla düşmekte ve bireylerde büyük ölçüde özgüven kaybı gerçekleşmektedir. Saçlar her bireyin süsü olmaktadır ve kalıcı olarak dökülmesi sonucunda büyük ölçüde problemlere yol açabilmektedir.

Saç dökülmesi ise gelişen tıp sayesinde artık tarih olmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için saç ekimi yapılmaktadır ve saç ekimi sayesinde dökülen saçlar tekrardan gür ve doğal bir halde çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılan saç ekim teknikleri ise FUT ve FUE olmaktadır. Fakat avantajları neden ile FUE tekniği çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bireylerin akıllarında ise saç ekimi ile ilgili birçok soru oluşmaktadır.

Saç Ekimi Tıraşsız Yapılabilir Mi?

‘ Saç ekiminde tıraş yapılması zorunlu mu? ‘ gibi sorular saç ekimi yaptıracaklar tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Gelişen sektör sonucunda saç tıraş edilmeden ekim yapmak mümkün olmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı oldukça kolay bir şekilde günlük yaşama dönülmektedir. Saç ekiminin tıraşsız yapılması kadınlar açısından büyük bir avantaj olmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Oldukça basit bir operasyon olmasına karşın, bazı sağlık problemleri yaşayanlar için saç ekimi uygulanamayabilmektedir. Saç ekimi için 50 yaş ve altı bireylere uygulanabilmektedir. Bunun yanında kronik hastalığa sahip bireyler, uzman doktorun uygun görmesi halinde saç ekimi yaptırabilmektedirler.

Saç Ekimi Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?

Saç ekim sonrasında bireyler oldukça kısa bir süre içerisinde günlük yaşama dönebilmektedirler. Saç ekim operasyonu sonrasında 3 gün bireyler dinlendikten sonra hiçbir sorun yaşamadan yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Nisan 18, 2018

Saç dökülmesi ve kellik denildiği zaman erkekler akla gelse bile kadınlarda da görülmekte olup, saç dökülmesinin sebepleri arasında geçirilen bazı hastalıklar, çevresel faktörler, yaşam koşulları ve genetik sebepler olabilmektedir. Bu sebeplerden herhangi biri nedeni ile saç kaybı yaşayan kişilerin eski saçlarına kavuşması teknolojinin de ilerlemesi ile artık oldukça kolay olmakta olup saç ekimi operasyonu ile mümkün hale gelmiştir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin bunun için öncelikle alanında uzman bir hekime danışarak saç ekimi için uygun olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise saç ekim operasyonu gerçekleştirilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile saç ekimi yöntemleri de gelişmiş olup daha kolay işlem yapılabilmektedir. Saç ekimi yöntemleri arasında günümüzde en sık tercih edilen saç ekim yöntemi FUE yöntemi ile saç ekimidir.

 

 

Saç ekimi içerisinde en çok FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonunun tercih edilmesinin sebebi ise bölgesel anestezi ile uyuşturma yapılarak hastanın uyanık olması, herhangi bir cerrahi operasyon olmadığı için saç ekim operasyonu gerçekleştirilen hastanın gününde çıkış yapabilmesi ve günlük yaşantısına daha çabuk döne bilmesidir. FUE yöntemi ile saç ekiminde saç ekilecek alanın açıklığına uygun olacak şekilde iki kulak arkasında kalan ense bölgesinden saç kökü alınmaktadır. Bu tekniği önemli kılan nokta da bu köklerin alınırken cerrahi bir operasyon ile değil de mikro motor uçlarına sahip olan bir alet ile tek tek kök yerinden çıkarılarak yapılmasıdır. Bu sayede alınacak olan greftlerin minimal seviyede zarar görmesi sağlanarak daha sonrasında da herhangi bir sargı gerektirmemektedir. Daha sonrasında ise çıkarılan kıl kökleri içerisindeki greftler açıklık olan bölgeye ekilerek saç ekim işlemi tamamlanır. Saç ekimi operasyonundan sonra hasta günlük yaşantısına devam eder.

Nisan 16, 2018

Saç ekimi kelleşme yaşayan bireyler için tekrardan eski ve canlı saçlarına kavuşmak için yapılan bir operasyon olup saç ekimi operasyonu sadece operasyonun yapıldığı tarih değil bir süreç olduğunu bilmek gerekmektedir. Saç dökülmesi ve kelleşme gerek kadın gerek erkek herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Saç dökülmesinin sebebi ise bazı hastalık durumları, çevresel faktörler, stres, yoğun yaşam ya da genetik olarak aileden kalıtsal olabilmektedir. Bu sebepler ile saç dökülmesi yaşayan kişiler tekrar eski saçlarına kavuşmak için saç ekimi operasyonunu tercih etmektedir. Saç ekim operasyonu öncesinde bu operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişiler öncelikle alanında uzman bir hekime başvurarak saç ekimi operasyonu için uygun olup olmadığını öğrenmeli ve daha sonrasında uzman hekim tarafından muayene yapıldıktan sonra saç ekimi uygulanabileceğine karar verilmesi dahilinde saçsız bölgenin genişliğine göre hangi teknik ile uygulanacağına karar verilir.

Saç ekimi yapılmasına uygun bulunan hastalar için operasyon günü belirlenerek operasyon günü gerekli tetkikler yapıldıktan sonrasında saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir. Saç operasyonları saç ekimi yapılacak bölge büyüklüğüne göre değişiklik göstermekte olup bir ile üç seans arasında değişiklik göstermektedir. Saç ekim operasyonu gerçekleştikten sonra hastanın dikkatli olması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Saç ekimi sonrası ilk yıkama işlemini operasyonu gerçekleştiren hekimin yapması gerekmektedir. Bunun dışında ilk iki hafta da ekilen saçların yerleşmesi için oldukça önemli bir süreç olup bu süreçte hastanın hekimin söylediklerine uyması ve dikkatli olması gerekmektedir. Saç ekimi gerçekleştikten sonra hastaların akıllarındaki ilk soru saç ekiminden sonra saçlar ne zaman uzar? sorusu olmakta olup bu süreç kişiden kişiye değişiklik göstermekte olmak ile birlikte ilk iki haftalık süreç sonrasında saç ekimi yapılan kökler yerleşmeye başlamaktadır.