Etiket: Saç Ekim Operasyonları ve Sonrası Uyulması Gerekenler

Haziran 1, 2018

Saç ekimi sonrası saç dökülmesi hemen hemen bütün bu operasyona girenlerde görülen normal bir durumdur. Tabi ki hemen belirtelim bu husus geçici olduğu için dökülen saçların yerine, yeniden beklediğimiz gür ve sağlıklı saçlar çıkıcaktır. Bazı hastalarda yani 1000%1 oranından bahsediyorum saç ekimi operasyonundan sonra saçlarının dökülmediği görülmüştür.Buda doktorların ilgisini çekmiş ve onlar için bir araştırma konusuna dönüşmüştür.Detaylı olarak bunun cevabına ulaştıklarında da saç ekimi yaptırmak isteyenlerin sayısınında artış olacağını öngörmüşlerdir.

Saç ekimi yaptıran kişilerde oluşan kaygılardan bir tanesi operasyon sonrası yaşanılması gereken zamanı bekleme sabırsızlığıdır.Kişide oluşan  bir an önce saçlarını görme arzusu,kendisine saç ekimi operasyonundan sonra saç dökülmesi oluşacaktır,bundan kaygılanmayasınız! denilmesine rağmen bu durumdan çıkana kadar atlatılması zor bir sürece dönüşmektedir.Saç ekimi operasyonundan sonra bazı bireylerin vitamin haplarını aldıkları tespit edilmiştir.Israrla şu hususun altını çiziyoruz ki,doktorumuzun yazmış oldukları reçete ye itibar edelim.İyi bir hamle yapalım derken,oluşacak olan yan etkilerden dolayı zor durumda kalabiliriz.

Saç ekimi operasyonundan sonra bizi bekleyen 2 evre vardır.Dökülme süreci ve tekrardan sağlıklı saçlarımızın çıkmasıdır.Saçlarımızın yeniden çıkması 3. aya denk gelmektedir.ilk etapta ince seyrek çıkan saçlar 4.ayda gözle görülür bir hale gelmeye başlıyacaktır. 6.ayın sonunda 100%75 ‘i bir yılın sonunda da saçlar hacmini almış,gürleşmiş olarak tamamı çıkıcaktır.

Saç ekimi işleminde kullanılan saç kökleri anatomik olarak başımızda en dayanıklı olan ensemizden alındığı için ,saçlarmız gür ve sağlıklı hale geldikten sonra artık saç dökülür mü endişesinden çıkabiliriz. Genel olarak toparlayacak olursak saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Önceliğin sağlık olduğu unutulmamalıdır ve her zaman ameliyat sonrasında bazı hususlar ve doktor uyarıları dikkate alınmalıdır.