Etiket: saç ekim işlemi

Mayıs 16, 2018

Kadınlar ve erkekler arasında oldukça yaygın olan saç dökülmesi, genetiğe bağlı olduğu gibi dış etmenlere de bağlı olmaktadır. Erkeklerde Y kromozomu ile taşınan kellik nedeni ile erken yaşlarda saç dökülmesi görülebilmektedir. Bunun yanında stresli bir yaşam ve dengesiz beslenme sonucunda da saç kayıpları meydana gelmektedir. Saç sökülmesi sadece erkeklerde meydana gelmemekte ve günümüzde kadınların da karşılaşabileceği bir durum olmaktadır. Saç dökülmesi sonucunda erkeklerde ve kadınlarda büyük bir özgüven kaybı gelmekte ve doğal yöntemlere başvurabilmektedirler. Doğal yöntemler dahilinde saç dökülmesi biraz olsun azaltılabilmektedir. Fakat bu hiçbir zaman kalıcı bir yöntem olmamakta ve kalıcı olarak dökülen saçlar tekrardan yerine çıkmamaktadır. Saç dökülmesi sorunun önüne ise saç ekimi ile geçilmektedir. Saç ekimi sayesinde gür ve doğal saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen bireylerin ise akıllarına birçok soru takılmaktadır. Bu sorulardan biri ise saç ekiminin bir yan etkisi olup olmadığıdır. Saç ekiminin yan etkileri, tıbbi bir operasyon olması nedeni ile olabilmektedir. Fakat saç ekim işleminden bir süre sonra bu yan etkiler düzelmektedir. Saç ekiminin yan etkileri ise aşağıda ki maddelerde detaylı olarak verilmektedir.

  • Ekim yapılan bölgede bir takım kaşıntılar olabilmektedir. Bu kaşıntılar ise hiçbir şekilde ekim yapılan kişiyi korkutmamalıdır. Bu oldukça normal bir durum olmaktadır.
  • Ekim yapılan kişi, ekim işleminden sonra yeteri kadar dinlenmez ise yüz veya alın bölgesinde çeşitli şişlikler görülebilmektedir.
  • Ekim alanının temizliğine oldukça dikkat edilmelidir. Ekim yapılan bölge daha iyileşme aşamasında olması nedeni ile enfeksiyon riski bulunmaktadır.
  • Saç ekimi yapılan bölgede kabuklanmalar görülmektedir. Bu kabuklanmalar da oldukça normal bir durum olmaktadır.
  • Bazı saç ekimi yaptıran bireylerin ise göz çevrelerinde morarmalar görülebilmektedir.
Mayıs 14, 2018

Saç sorunu özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunun çözümü günümüzde tıpta ki gelişmelere bağlı olarak büyük bir sorun olmaktan çıkmakta ve kalıcı olarak tekrardan saç çıkması mümkün olmaktadır. Saç dökülmesine karşı ise saç ekim işlemleri başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Saç ekiminde ise gelişen tıp sonucunda temelde 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ise aşağıda verilmektedir.

  • FUT Yöntemi
  • FUE Yöntemi

Bu teknikler dahilinde başarılı bir şekilde saç ekim operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden geliştirilen DHI saç ekim işlemi de gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi için ise en öncelikli şartlardan birisi ise 50 yaş altı olmaktır. 50 yaş üstü bireyler için saç ekimi tavsiye edilmemektedir. Bunun yanında en iyi saç ekim için gerekli şartlardan biri ise herhangi bir kronik bir hastalığa sahip olmamak gerekmektedir. Anne adaylarının da saç ekimi yaptırması hiçbir şekilde tavsiye edilen bir durum olmamaktadır.

Saç ekimini erkek bireyler yaptıracaksa eğer ense bölgelerinde saçlar dökülmemiş ise saç ekim işlemi daha hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ense bölgesinde saç ekimine uygun kök bulunmuyorsa eğer kol, göğüs bölgelerinden kök elde edilerek saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Kaç Seans Sürmektedir?

Çalışma hayatında yer alan bireyler, saç ekiminin ne kadar sürede gerçekleştiğini ve kaç seans sürdüğünü ise çok fazla merak etmektedirler. Saç ekim işlemi genel olarak 1 gün boyunca sürmekte olup; bireyden bireye ise değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekim işlemi genel olarak 8- 10 saat arasında gerçekleştirilmektedir. FUE tekniğinde ise saç ekim süresinde değişiklikler görülmektedir. Saç ekimi oldukça kısa sürmesine karşın; saç ekiminden sonra bakım oldukça önemli bir noktada yer aldığından dolayı saç ekimi sonrasında bireylerin 3 gün boyunca dinlenmesi önerilmektedir.