Etiket: PRP tedavisi

Mayıs 4, 2018

Saç dökülmesi günümüzün en büyük problemleri arasında yer almaktadır ve saç dökülmesinin temel sebepleri arasında ise yaşam koşullarının değişmesi yer almaktadır. Bunun yanında bireylerin daha stresli bir yaşam sürmesi de saç dökülmesi sebepleri arasında yer almaktadır. Kadın ve erkek farketmeksizin saç dökülmesi görülmektedir. Saç dökülmesi sonucunda büyük ölçüde özgüven kayıpları görülmektedir ve yaşam standartları çok fazla düşmektedir. Saç dökülmesine çözüm olarak ise gelişen tıp sayesinde saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç ekimi sonrasında, kalıcı olarak dökülen ve bir daha çıkması mümkün olmayan saçlar kolay bir şekilde çıkmaktadır. Saç ekiminde ise FUT ve FUE teknikleri kullanılmaktadır. Bu teknikler sonucunda ekilen saçlar doğrultusunda dökülen saçlar çok kolay bir şekilde çıkmaktadır ve kaybolan özgüven yerine gelmektedir.

Saç ekimi sonrasında uygulanan PRP tedavisi ise saç ekimi yaptıracak kişiler arasında çok fazla merak edilmektedir. Saç ekimi sonrası PRP tedavisi birçok avantaja sahip olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. PRP tedavisinde saç ekimi yapılan kişinin kanında özel bir sıvı elde edilmektedir. Bu sıvı ise daha sonrasında ekim yapılan alana enjekte edilmektedir.

PRP Tedavisinin Saç Ekiminde Avantajları

PRP tedavisinin saç ekiminden sonra uygulanmasının birçok avantajı bulunmaktadır. PRP tedavisi avantajları arasında öncelikli olarak saç ekiminin daha başarılı sonuçlanması gelmektedir ve PRP tedavisi dahilinde saçlar daha güçlü ve sağlıklı çıkmaktadır. Bunun yanında saç ekim yerleri daha hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Saç ekiminden sonra ekim yerlerinde saç kayıpları olabilmektedir. Fakat PRP tedavisi ise saç ekimi daha başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca PRP tedavisi hiçbir şekilde alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. Bunun nedeni ise kişinin kendi kanından elde edilen sıvının enjekte edilmesi gelmektedir.

Nisan 4, 2018

Saç dökülmesi problemi ile yüz yüze kalan ve kalıcı olarak saçlarını kaybedenler için birçok yeni yöntem geliştirilmektedir. Saç ekim yöntemleri ile kalıcı olarak sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç kökleri kişilerden alınarak ekildiğinden dolayı tamamen doğal bir görünüm elde edilerek ekim işlemi tamamlanmaktadır. Saç ekimi sonrasında kaybedilen öz güven tekrardan kazanılmaktadır ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlara kolay bir şekilde kavuşulmaktadır.

Saç ekim yöntemleri olarak ise temelde iki çeşit yöntem yer almaktadır. Bu yöntemler ise Fut ve FUE yöntemleridir. Saç ekim esnasında ise PRP tedavisi başarılı sonuçları olması nedeni ile uygulanmaktadır. PRP ise kelime anlamı olarak trombosit barındıran ve doğal plazma sıvısı demektir. Kişilerin kendi kanından elde edilmektedir. Bu nedenden dolayı ise tedavi esnasında herhangi bir olumsuz etki görülmemektedir. Bireyden kan alındıktan sonra ise özel yöntemleri ile kan ayrıştırılmaktadır ve işlemler sonucunda plazma elde edilmektedir. Bu plazma ise saç ekimi yapılan yere enjekte edilmektedir.

Saç Ekiminde PRP Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi sonrasında PRP tedavisi ile saç köklerinin daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

PRP tedavisi ile ekim sonrasında yaralar oldukça kısa bir sürede iyileşmektedir.

Saç ekiminden sonra saç kökleri daha canlı bir hale gelmektedir.

Saç kökleri ayrıca ekim işlemi gerçekleşmeden önce, PRP’li sıvıda bekletilebilmektedir. Bu sayede köklerin hayatta kalma süreleri daha fazla artmaktadır. Ekim esnasında veya ekim sonrasında gerçekleşen PRP tedavisi ile yaralar çok çabuk iyileşmektedir ve saç daha çabuk ve güçlü bir şekilde çıkmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında gerçekleşen kabuklanmalar da PRP tedavisi ile çok daha kısa sürelerde geçmektedir. Ekilen kökler PRP tedavisi ile desteklendiğinde daha sağlıklı ve sağlam saçlara kavuşulmaktadır.

Nisan 1, 2018

Saç ekimi ile kalıcı olarak kaybedilen saçlara kavuşmak oldukça kolaydır. Saç ekiminde ise temelde 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ise FUT ve FUE teknikleridir. FUE tekniği ise PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha kısa sürede daha iyi sonuçlar alınmaktadır. PRP ise saç ekimi yapılacak kişinin kanından elde edilmektedir. Laboratuar ortamında özel yöntemler ile birlikte kan ayrıştırılmaktadır. Bu sayede ise plazma elde edilmektedir.  PRP tedavisi ise 2 şekilde gerçekleşmektedir.

  1. Saç ekimi esnasında gerçekleşmektedir. Donör olan bölgeden elde edilen kökler PRP katkılı sıvıda bekletildikten sonra ekilmektedir.
  2. Saç ekimi sonrasında PRP tedavisi gerçekleşmektedir.

Saç ekimi esnasında kökler bir süre dışarıda bekletilmektedir. Bu bekleme esnasında ise köklerde kayıplar yaşanabilmektedir. PRP katkılı losyon içerisinde kökler bekletildiği zaman, saç köklerinde kayıplar yaşanmamaktadır. Bunun yanında kökler daha fazla güçlenmektedir. Ekim yapıldıktan sonra ise kökler daha çabuk vücuda uyum sağlamaktadır.

PRP saç ekimi sonrasında, ekim yapılan bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sayede ekim yapılan bölge daha çabuk iyileşmektedir. Bunun yanında ekim sonrasında gerçekleşen kabuklanma da daha çabuk bir şekilde geçmektedir. PRP tedavisi ile saçlar daha hızlı bir şekilde uzamaktadır. İyileşme daha çabuk gerçekleştiğinden dolayı kişiler daha çabuk ve daha canlı bir şekilde kalıcı saçlarına kavuşmaktadırlar.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?

PRP tedavisinde bireylerin kendi kanı kullanıldığından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleşmemektedir. Bu nedenden dolayı ekim işlemi esnasında veya saç ekimden sonra sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. PRP’nin ise hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Saç ekimi işlemi için uygun görülen herkese PRP tedavisi sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Saç ekimi PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.